przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
338468 odwiedzin
Zdobywają warsztat dziennikarski

Po raz drugi przedstawiciele szkół z terenu miasta i powiatu spotkali się na warsztatach dziennikarskich. Ich organizatorem jest "Ziemia Sochaczewska" przy współudziale Szkoły Podstawowej nr 1.

Warsztaty są wypełnieniem zobowiązania, jakie nasza redakcja podjęła podczas ubiegłorocznego finału Konkursu Młodych Dziennikarzy. Nauczyciele będący w swoich szkołach opiekunami gazetek byli żywo zainteresowani zdobywaniem nowych doświadczeń, co naszą redakcję może tylko cieszyć. Na spotkania przyjeżdżają z przedstawicielami zespołów redakcyjnych.

- We wtorek 19 lutego zaczęliśmy od omówienia materiałów, które młodzi dziennikarze stworzyli w oparciu o wiedzę zdobytą na poprzednich warsztatach. Jednak głównym tematem zajęć była obróbka materiałów graficznych z wykorzystaniem darmowego programu Gimp. Dzieciaki były tak mocno zainteresowane i z takim zaciekawieniem chłonęły wiedzę, że prowadzenie tych warsztatów było przyjemnością - mówi Sebastian Stępień, operator dtp w naszej gazecie.

- To nie są pierwsze warsztaty organizowane przez redakcję "ZS". Proponujemy je co kilka lat, zależnie od potrzeb zgłaszanych przez opiekunów szkolnych pism. Są one uzupełnieniem dorocznego Konkursu Młodych Dziennikarzy, który ma już ponad 20-letnią tradycję i ewoluuje wraz z rozwojem techniki komputerowej - dodaje Jolanta Sosnowska, współorganizatorka warsztatów.

Na kolejnych zajęciach zaplanowanych na 28 maja będziemy rozmawiać o promocji szkół i gazetek w mediach społecznościowych.

A A A
20.02.2019
godz.14:50
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt