przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245113 odwiedzin
„Aktywni” w Toruniu

Trzynastu reprezentantów Klubu Maratończyka „Aktywni” Sochaczew w sobotę 2 lutego, wzięło udział w ogólnopolskim mitingu lekkoatletycznym, który odbył się w Toruniu. Startowali w kategoriach wiekowych U-14, U-16, U-18 oraz seniorów.

Znakomity bieg na dystansie 300 metrów zaliczyła Urszula Walisiewicz, startująca w kategorii U-14. Ula przebiegła dystans w 47.69 s. Zwyciężyła w swojej serii biegowej i była druga w klasyfikacji generalnej wśród 43 rywalek. W tym samym biegu Michalina Gosik była trzecia w swoje serii a ogólnie czwarta w klasyfikacji 43 zawodniczek z wynikiem 48.91 s. Dziewczyny dobrze spisały się też na 60 metrów. Michalina, z wynikiem 8.82 s, w serii była trzecia, w „generalce” piąta na 66 rywalek. Ula (8.95 s) w swojej serii była czwarta i zajęła wysokie siódme miejsce na 66 startujących.

Najstarszy z grona „Aktywnych” - Emanuel Zimny wystartował w biegu na dystansie 1000 metrów. Przygotowując się do Mistrzostw Świata Masters wygrał swoją serię biegową z czasem 2.55.42. Szczyt formy ma zamiar osiągnąć na koniec marca. Tymczasem zajął piątą lokatę w klasyfikacji generalnej na 19 startujących.

W kategorii U-14 na dystansie 60 i 300 metrów zadebiutował Jakub Seleski. Dłuższy dystans pokonał w czasie 56.43 s. Wynik dał mu czwarte miejsce w serii biegowej i 20 miejsce na 25 startujących. W biegu na 60 metrów uzyskał rezultat 10.03 s. W serii był szósty, w „generalce” 36 na 43 zawodników.

W biegu na 60 metrów w kategorii seniorek biegała juniorka młodsza (U-18) - Kinga Burzyńska. Dystans pokonała w 8.67 s. W swojej serii była trzecia, ogólnie zajęła 50 miejsce na 69 rywalek. Kinga startowała również w skoku w dal. Tego konkursu nie zaliczy do udanych, ponieważ spaliła wszystkie trzy eliminacyjne próby.

W biegu na 60 metrów seniorek wystartowała Weronika Lewandowska (juniorka młodsza U-18). Jej czas to 8.74 s. W serii Weronika była piąta, a ogólnie 53 w stawce 69 rywalek. Weronika wystartowała również na 200 metrów. Osiągnęła rezultat 29.08 s - w serii była trzecia, a w „generalce” 29 na 34 zawodniczki.

W kategorii U-16 dystans 60 metrów pokonała Julia Skomiał - w serii była druga, a ogólnie 18 na 39 zawodniczek. Julia wystartowała również na 300 metrów (52.61 s). W kategorii U-16 była czwarta w serii, a ogólnie 24 na 26 rywalek.

W wyścigu na 200 metrów seniorek pobiegła Justyna Karczewska (juniorka młodsza U-18). Pokonała dystans w 32.56 s. Justyna w serii była czwarta, a w „generalce” 32. Skakała również w dal. Wynikiem 3.83 m zajęła 15 miejsce na 19 startujących.

W pchnięciu kulą U-18 startowała Martyna Orlińska. W najlepszej próbie uzyskała 9.90 m. Wynik ten dał jej 9 miejsce na 13 zawodniczek. W skoku w dal U-14 „Aktywnych” reprezentowała - Zuzanna Basior. W najlepszej próbie skoczyła 3.54 m. Dało jej to 27 miejsce na 33 zawodniczki. Zuzia pobiegła również na dystansie 60 metrów. Czas 9.94 s dał jej 37 miejsce na 66 rywalek.

Wiktoria   Ostaszewska (U-14) w biegu na 300 metrów uzyskała wynik 63.65 s. Była piąta w serii i 43 w klasyfikacji generalnej. W biegu na 60 metrów Wiktoria uzyskała rezultat 10.67 s. W serii była siódma, a ogólnie 49 na 66 rywalek.

Ponadto debiut na tak dużej i wymagającej imprezie lekkoatletycznej zaliczyły Gabriela Flis (U-14) i Maja Madanowska (U-14). Gabrysia 300 metrów przebiegła w 58.66 s (37 w generalce), Maja w 61.61 s (41 w generalce). W biegu na 60 metrów w debiucie Gabrysia uzyskała wynik 10.18 s. W serii była szósta, ogólnie 44 na 66 zawodniczek. Maja przebiegła 60 metrów w 10.62 s. W serii była piąta, a w generalce 50 na 66 rywalek.

Warto też wspomnieć o sztafecie 4x200 metrów, która wystartowała w składzie: Julia Skomiał, Urszula Walisiewicz, Zuzanna Basior, Michalina Gosik. Dziewczyny po raz pierwszy biegały taką sztafetę, spisując się znakomicie wygrywając swoją serię wynikiem 2:06.42.