przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
239855 odwiedzin
Trzynasta kolejka trwała wiele godzin

Aż trzy spotkania zakończyły się dopiero po piątym secie. Dodatkowo rozegrany został zaległy mecz 8. kolejki. W sobotę 9 lutego siatkarze rywalizowali w chodakowskiej hali MOSiR przez ponad siedem godzin. Dla jednych 13. kolejka była pechowa, innym przyniosła z kolei szczęście.

Na pewno szczęśliwi z parkietu schodzili siatkarze Piasta Feliksów. Przegrali dwa pierwsze sety z „Wolnymi Elektronami”. W trzeciej partii nastąpiło przełamanie. Piast wygrał w niej na przewagi 26:24, następnie zdołał wyrównać, a w tie-breaku wygrał z rywalami do ośmiu. Zwycięstwo sprawiło, że drużyny zamieniły się miejscami w tabeli i „Piast” wskoczył na czwarte miejsce.

Kolejny mecz również zakończył się dopiero po piątym secie i przyniósł jeszcze większą niespodziankę. Zamykający tabelę ALPS Teresin zdołał „wyszarpać” wygraną sochaczewskiemu „Volley’owi”. Aż trzy partie w tym meczu kończyły się grą na przewagi, w tym tie-break.

W trzecim starciu płocki „Volley” bez większych trudności poradził sobie z ekipą z Bulkowa. Najwięcej emocji wzbudziło spotkanie lidera ze Starych Babic z drużyną „Mostu Wyszogród”. Pierwsza ekipa w tabeli poległa w piątym secie 18:16. Dotychczasowa przewaga pozwoliła jednak drużynie ze Starych Babic utrzymać prowadzenie w lidze. Na zakończenie rozegrano zaległy mecz 8. kolejki pomiędzy drużynami Płocka i Teresina. Zespół z Płocka ponownie tego dnia odniósł łatwe zwycięstwo bez straty seta. XIII kolejkę ALPS sędziował Grzegorz Weber.