przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
262196 odwiedzin
Stracony sezon

Nieobecność dwóch podstawowych zawodniczek – spodziewającej się dziecka Katarzyny Grzybowskiej-Franc oraz Brazylijki Lin Gui, która uczestniczyła w Pan American Cup – sprawiły że Sochaczewski Klub Tenisa Stołowego przegrał dwa ostatnie mecze Ekstraklasy. W tym sezonie, kolejny rok z rzędu, medalu nie będzie.

W sobotę 2 lutego SKTS podejmował w hali MOSiR przy ul. Kusocińskiego zespół z Częstochowy. Okazało się, że ambicja i wola walki to za mało. Każda z zawodniczek z drużyny Bronisława Gawrylczyka urwała rywalce przynajmniej po jednym secie. Po przegranej Julii Ślązak w pojedynku z Andreą Todorovič Agata Pastor-Gołda była blisko wyrównania wyniku spotkania, jednak uległa w piątym secie Roksanie Załomskiej. Miła niespodziankę sprawiła Natalia Gawrylczyk-Zielińska, wygrywając pierwszą partię z Darią Łuczakowską do sześciu. W kolejnych trzech setach to jednak rywalka była górą.

W kolejną sobotę, 9 lutego, sochaczewski zespół udał się na mecz do Wrocławia. Dwa pojedynki w tym meczu zagrała Aleksandra Wojtczak. Oba przegrała 3:0, zdobywając w najlepszej swojej partii tylko pięć punktów. Podobnie, swoją grę dość łatwo przegrała Natalia Gawrylczyk-Zielińska. Honorowy punkt dla SKTS zdobyła Julia Ślązak, która, po pięciu setach, pokonała, najmłodszą w składzie wrocławskich „Akademiczek”, Annę Węgrzyn.

Choć do końca rundy zasadniczej sochaczewskiej drużynie pozostały do rozegrania jeszcze cztery mecze, to śmiało można stwierdzić, że w tym sezonie już nic się nie wydarzy. SKTS jest obecnie na szóstym miejscu w tabeli. Ma zbyt dużą stratę do najlepszej czwórki, która będzie rywalizować o medale. Pięć osiągniętych do tej pory zwycięstw sprawia, że naszym tenisistom stołowym nie grozi spadek do I ligi. Kolejne wygrane w tym sezonie też pozostają jeszcze w zasięgu – przed zawodniczkami SKTS spotkania z zamykającymi tabelę drużynami z Gdańska i Krosna.

Absencja w meczach Ekstraklasy Kobiet Brazylijki Lin Gui była spowodowana jej udziałem w turnieju ITTF Universal 2019 Pan American Cup, który rozegrany został w mieście Guaynabo w Puerto Rico. Wystartowała w nim elita tenisistek i tenisistów stołowych obydwu Ameryk. Zawodniczka SKTS została rozstawiona z siódmym numerem. Fazę eliminacyjną przeszła bez większych problemów, pokonując 4:1 kolejno reprezentantki Dominikany i Gwatemali. Lin Gui udział w turnieju zakończyła w ćwierćfinale, w którym przegrała (4:0) z rozstawioną z numerem trzecim Amerykanką Yue Wu.

SKTS Sochaczew – Bebetto AZS Częstochowa 0:3
Julia Ślązak – Andrea Todorovič 1:3 (11:13, 11:8, 9:11, 8:11)
Agata Pastor-Gołda – Roksana Załomska 2:3 (11:9, 6:11, 7:11, 12:10, 7:11)
Natalia Gawrylczyk-Zielińska – Daria Łuczakowska 1:3 (11:9, 6:11, 4:11, 4:11)
AZS UE Wrocław - SKTS Sochaczew 1:3
Natalia Bajor - Natalia Gawrylczyk-Zielińska 3:0 (11:6, 11:3, 11:3)
Junqiu Xie – Aleksandra Wojtczak 3:0 (11:3, 11:3, 11:2)
Anna Węgrzyn – Julia Ślązak 2:3 (11:7, 7:11, 11:1, 9:11, 6:11)
Natalia Bajor - Aleksandra Wojtczak 3:0 (11:3, 11:2, 11:5)