przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
297478 odwiedzin
Ferie zimowe w obiektach MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji miał bogatą ofertę podczas ferii zimowych. Lekcję nauki pływania, bezpłatne wejścia na basen i lodowisko, turnieje siatkarskie i piłkarskie w chodakowskiej hali – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla dzieci i młodzieży.

Od 28 stycznia do 8 lutego w pływalni „Orka” odbywały się kursy nauki i doskonalenia pływania. Ponadto od poniedziałku do piątku, w godzinach 6.45-9.00, młodzież, za okazaniem legitymacji szkolnej mogła wejść na basen w promocyjnej cenie - 1.80 zł za godzinę. Z kolei 30 stycznia i 6 lutego, w godz. 12.00 do 14.00, w pływalni odbyły się „Feryjne zabawy wodne”, wejście na basen było wówczas bezpłatne. Podobnie swoje „happy hour” miało miejskie lodowisko. 28 stycznia i 8 lutego, do godz. 15.00, młodzież mogła ślizgać się bezpłatnie.

W hali przy ul. Chopina podczas ferii rozegrane zostały dwa turnieje. 1 lutego rywalizowali młodzi siatkarze. Zagrały cztery zespoły systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Zwyciężyła drużyna „Wilków”, która wystąpiła w składzie: Łukasz Ostrowski, Dawid Grochowski, Damian Pączek, Karol Wasilewski, Patryk Mostek, Maciej Sławiński.

5 lutego rywalizowali piłkarze. Zainteresowanie tym razem było większe, bo do turnieju zgłosiło się osiem drużyn. W pierwszej fazie zespoły rywalizowały w dwóch grupach, następnie najlepsze ekipy spotkały się w półfinałach. Ostatecznie, po remisie 2:2, finał rozstrzygnęły rzuty karne. Lepsza w nim okazała się drużyna „Mutniki”, która pokonała zespół „JUK”. Turniej sędziował Józef Szajewski. Zwycięska ekipa „Mutników” zagrała w składzie: Przemysław Adamiak, Jakub Górzyński, Antoni Gomza, Krystian Rafalski, Alan Karasek, Radosław Bednarski.

Dodajmy, że w pozostałe dni ferii zimowych, w godz. 12.00 – 15.00, chodakowska hala była nieodpłatnie udostępniana dla grup zorganizowanych młodzieży szkolnej z pełnoletnim opiekunem (po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej).

Wiele działo się też w drugiej hali przy ul. Kusocińskiego. W poniedziałek 3 lutego odbył się w niej otwarty trening Piłkarskich Orłów. Młodzi adepci piłki nożnej, w wieku od 2 do 8 lat, doskonalili swoje umiejętności pod okiem trenera Mateusza Sikorskiego.

W niedzielę 10 lutego odbył się turniej dzikich drużyn w koszykówkę (2x2). Zawody zorganizował Adam Hilchen (UKS MOSiR Basket Sochaczew). Wzięło w nim udział 11 drużyn, które podzielono na trzy kategorie wiekowe U-14, U-18 i open. W rywalizacji najmłodszych wygrały dziewczyny - Gabriela Hilchen  i Nikola Pocińska. W najliczniejszej kategorii U-18 zwyciężył zespół Oskara Orlickiego, Pawła Kołodziejczaka. W grze open najlepsza okazała się para Krystian Jaczyński i Dariusz Łukawski.

Tego samego dnia, 10 lutego, po południu zorganizowane zostały pierwsze zajęcia ruchowe dla dzieci do 5 lat z cyklu „Mały sportowiec”. Ćwiczenia dla najmłodszych prowadzili instruktorzy Sochaczewskiego   Centrum Sportów Walki. Kolejne odsłony tego przedsięwzięcia zaplanowano na 17 lutego oraz 17 i 24 marca.

Maciej Frankowski

A A A
11.02.2019
godz.12:29
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt