przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
262202 odwiedzin
Gdy ankieter zapuka do drzwi

Urząd Statystyczny w Warszawie opracował Kalendarium statystycznych badań ankietowych w 2019 roku. Badane będą wybrane gospodarstwa domowe w mieście, ale też gospodarstwa rolne w powiecie.

Realizowane badania ankietowe mają charakter reprezentacyjny, co oznacza, że udział w nich biorą wylosowane gospodarstwa domowe lub rolne. Przez cały rok, równocześnie, prowadzonych jest wiele badań. Jak przekonuje zastępca dyrektora US w Warszawie Agnieszka Ajdyn, stopień ich realizacji i dane pozyskane z każdego gospodarstwa, nawet jednoosobowego, są istotne dla całego procesu badawczego i jakości pozyskanych informacji. Ważny jest aktywny udział mieszkańców w badaniach. W tym roku ankieterzy mają pytać m.in. o kondycję finansową gospodarstw domowych, rodzinne budżety i aktywność ekonomiczną ludności. Agnieszka Ajdyn  przypomina, że wyniki badań ankietowych wykorzystywane są do analiz w zakresie rynku pracy, warunków życia ludności, określania poziomu ubóstwa, pośrednio do waloryzacji rent i emerytur, czy ustalania płacy minimalnej, a także do pozyskiwania środków na inwestycje przez jednostki samorządu terytorialnego.

Jeśli do naszego domu zapuka ankieter, warto poprosić go o legitymację służbową ze zdjęciem oraz upoważnienie do prowadzenia badań. Tożsamość ankietera można dodatkowo potwierdzić dzwoniąc do Urzędu Statystycznego pod numer 22 464-22-39 (w godz. 7.30-15.30).

A A A
13.02.2019
godz.09:18
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt