przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
297493 odwiedzin
Marzenia się spełniają

Życie jest zaskakujące. Przekonała się o tym nasza redakcja i dwóch chłopców z Sochaczewa, którym w zeszłym tygodniu, nieoczekiwanie, Fundacja Dziecięca Fantazja pomogła spełnić marzenia.

A było tak. We wtorek, 26 czerwca, zadzwoniła do nas Adrianna Wróbel z tejże fundacji, poszukując kontaktu z Kubusiem Sajdakiem, o którym wielokrotnie pisaliśmy. Pani Adrianna znalazła w internecie jeden z artykułów poświęconych chłopcu. Bardzo ją poruszyła historia Kuby. W trakcie rozmowy okazało się, że fundację wspiera w działaniach market OBI, którego otwarcie odbyło się w miniony weekend. Z tej okazji fundacja wraz z placówką handlową chciały spełnić marzenia dwójki nieuleczalnie chorych dzieci. Oprócz Kuby wskazaliśmy 12-letniego Piotrusia Stasiaka, który cierpi na porażenie mózgowe. Fundacja Dziecięca Fantazja zadziałała bardzo szybko. Już w środę po południu chłopcy cieszyli się z fantastycznych prezentów.

Kuba, ciężarówka i emocje

Przypomnijmy, że 3,5-letni Kubuś cierpi na poważną wadę serca. Przy trzeciej operacji na otwartym sercu przeszedł udar mózgu, w wyniku czego jest częściowo sparaliżowany. Nie chodzi, nie siedzi, nie mówi, choć w ostatnim czasie pojawił się zwiastun poprawy. Kuba otrzymał drugą serię zastrzyków z botuliny, co zmniejsza napięcie w porażonych kończynach. Poza tym mama Kuby zabiega o ciągłą rehabilitację, co daje szanse na poprawienie jego stanu zdrowia. Chłopczyk marzył o przenośnym odtwarzaczu DVD wraz z bajkami, który umili mu wielogodzinne podróże pociągiem na turnusy rehabilitacyjne, nowych ubraniach, klockach lego, dużym samochodzie i piesku Szczeniaczku Uczniaczku. Wszystkie te marzenia spełniły się właśnie w środę. Mama chłopca również otrzymała upominki od fundacji w postaci zestawu produktu od Procter&Gamble.  Radość Kuby była przeogromna. Chłopiec nie wiedział, czym się w pierwszej kolejności bawić. Wygrała duża ciężarówka z koparką na przyczepie. Agnieszka Sajdak, mama Kubusia powiedziała nam, że do tej pory nie mogą się otrząsnąć po przeżytych emocjach. 

Piotruś i Kubuś Puchatek 

Również w środę po południu przedstawiciele fundacji odwiedzili 12-letniego Piotra zmagającego się z porażeniem mózgowym. Ponieważ Piotruś bardzo lubi słuchać opowiadań i bajek na audiobookach oraz muzyki, brakowało mu sprzętu, który mógłby zabierać ze sobą w podróż, szczególnie na spacery.  Piotr otrzymał od fundacji wspaniały odtwarzacz mp3 wraz z dodatkowymi, dobrej jakości słuchawkami, wiele płyt z opowiadaniami oraz muzyką i z ulubioną bajką o Kubusiu Puchatku. Chłopiec bardzo lubi tę książkę, otrzymał więc zestaw bajek, grę z Puchatkiem oraz komplet naklejek. Ale najbardziej spodobała się zabawka – gitara. Przyciskał na niej różne guziczki i próbował grać. Wszystkie prezenty zapakowane były w ogromnych rozmiarów torbę z wizerunkiem Kubusia Puchatka, co wywołało dodatkową radość chłopca. Rodzice Piotra, podobnie jak mama Kuby, byli bardzo zaskoczeni, ale i szczęśliwi, że są organizacje, które wspierają takie dzieci, jak ich syn.

Nadal chcą pomagać

Fundacja Dziecięca Fantazja spełniła już 2,5 tysiąca marzeń nieuleczalnie chorych dzieci i nadal chce pomagać, między innymi małym sochaczewianom. Warunkiem jest wiek dzieci. Nie mogą mieć więcej niż 18 lat. Bardzo potrzebni są także wolontariusze z naszego terenu, którzy od lipca do końca roku chcieliby kwestować na rzecz chorych dzieci w nowo otwartym markecie OBI. Wszyscy zainteresowani więcej informacji znajdą na stronie www.f-df.pl.

Adrianna Wróbel zapowiada, że wspólnie z marketami OBI będą organizować w tym roku kolejne duże akcje charytatywne, w ramach których chcą uszczęśliwiać dzieci z naszego regionu.  - Warto dodać, że firma OBI spełniła już ponad 270 marzeń podopiecznych fundacji. Wszystkie można zobaczyć na podstronie: http://obi.f-df.pl/. Akcja trwa do końca roku, a mamy nadzieję, że na tym się nie skończy - twierdzi przedstawicielka fundacji.

Jolanta Sosnowska

A A A
02.07.2012
godz.08:39
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt