przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245158 odwiedzin
Zatrzymany po serii kradzieży

31-latek z gminy Teresin wpadł w ręce policji, po tym jak wraz z kolegą obrabował jubilera. Wcześniej w jednym z elektromarketów ukradł narzędzia. Okazało się również, że przestępca jest amatorem markowych alkoholi, za które oczywiście nie płacił. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty: kradzieży, kradzieży z włamaniem i kradzieży rozbójniczej.

Pod koniec stycznia w Sochaczewie doszło do włamania do sklepu jubilerskiego. Jak ustaliła policja, dwaj mężczyźni rozbili witrynę za pomocą siekiery. Chwilę po tym pośpiesznie zabrali 27 zegarków oraz ozdobne bransolety. Wartość łupów wynosiła około 10 tys. zł.

Do zatrzymania pierwszego ze sprawców doszło dosłownie w kilka godzin po kradzieży. Policjanci szybko rozpoznali jednego z mężczyzn, który był im dobrze znany – w przeszłości odsiadywał już wyrok za podobne przestępstwa.

- Podczas przeszukania w miejscu pobytu zatrzymanego, kryminalni znaleźli kilkanaście zegarków, a także część bransolet utraconych w wyniku włamania. Podejrzany został doprowadzony do sochaczewskiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie – relacjonuje oficer prasowy sochaczewskiej KPP, Agnieszka Dzik.

Okazało się, że obrabowanie jubilera nie jest jedynym przewinieniem, którego w ostatnim czasie dopuścił się zatrzymany 31-latek. Funkcjonariusze ustalili, że ten sam mężczyzna kilka dni przed włamaniem do jubilera, dopuścił się kradzieży rozbójniczej. W jednym ze sklepów ukradł elektronarzędzia i wózek sklepowy. Uderzył przy tym i groził pracownikowi ochrony, który podjął wobec niego interwencję.

Jakby tego było mało, policjanci ustalili również, że mieszkaniec gminy Teresin pod koniec grudnia 2018 roku, w jednym ze sklepów, dwukrotnie w tym samym dniu ukradł dwie butelki markowego alkoholu.

Mundurowi doprowadzili mężczyznę do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał trzy zarzuty, które dotyczyły kradzieży, kradzieży z włamaniem i kradzieży rozbójniczej. Wszystkich przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy.

Prokuratura, z uwagi na dobro śledztwa i fakt, że drugi ze sprawców napadu na sklep jubilerski pozostaje jeszcze na wolności, wysłała do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd, po zapoznaniu się z materiałami sprawy, do wspomnianego wniosku się przychylił.

Zatrzymanemu, za popełnione przestępstwa grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Policja prowadzi czynności zmierzające do zatrzymania drugiego ze sprawców włamania. (seb)

A A A
04.02.2019
godz.14:54
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt