przejdź do Sochaczew.pl
205346 odwiedzin
Tropem Wilczym ponownie w Sochaczewie

Podobnie jak przed rokiem Sochaczew znajdzie się wśród uczestników Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Patriotyczno-sportowe wydarzenie odbędzie się w niedzielę 3 marca. Główni organizatorzy przewidzieli dla naszego miasta 150 pakietów startowych.

VII edycja biegu „Tropem Wilczym” odbędzie się w ponad 360 miastach w całej Polsce oraz za granicą (m.in. Stanach Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Litwie, RPA i Niemczech). Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Wolność i Demokracja. Sochaczew po raz drugi weźmie w nim udział. W ubiegłym roku w naszym mieście wystartowała ponad setka zawodniczek i zawodników.

Jak mówi Agata Kalińska, naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM Sochaczew, przystępując do ogólnopolskiego wydarzenia chcemy oddać hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963. Impreza ta wchodzi w skład ogólnopolskiego projektu biegowo-edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

- Tym razem otrzymaliśmy dofinansowanie z fundacji na 150 pakietów startowych w biegu głównym. W pakiecie przewidziano koszulkę, medal i materiały promocyjne dotyczące VII edycji imprezy. Bieg odbędzie się 3 marca, niezależnie od warunków atmosferycznych. Przygotujemy dwie trasy - bieg główny i rodzinny. Dłuższy liczy 1963 metry i w ten symboliczny sposób wskazuje na datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego, Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Bieg rodzinny to tylko 196,3 metra, mogą w nim wystartować dzieci do 7 lat. Wszyscy mali zawodnicy otrzymają na mecie pamiątkowe medale, a najlepsza trójka dodatkowo puchary i nagrody - zachęca Agata Kalińska.

Biuro zawodów czynne będzie na placu Kościuszki od godz. 10.00. Godzinę później zaplanowano oficjalne otwarcie imprezy, odbędzie się wówczas prelekcja dotycząca postaci Leona Lecha Breynara (Pawła Jasienicy) - oficera Armii Krajowej, uczestnika walk o Wilno. Wygłosi ją kustosz sochaczewskiego muzeum - Jakub Wojewoda. Wizerunek tego żołnierza wyklętego znajdzie się również na koszulkach, które będą elementem pakietu startowego dla pierwszych 150 osób. Start dla dzieci zaplanowano na godzinę 11:30, z kolei bieg główny rozpocznie się w południe. Start będzie zlokalizowany na skrzyżowaniu ulic Staszica i Narutowicza. Uczestnicy pobiegną ul. Traugutta. Nawrót będzie miał miejsce na skrzyżowaniu z ulicami 15 Sierpnia i Licealną. Następnie biegacze wrócą ul. Traugutta, pokonają skrzyżowanie z Warszawską i skręcą w lewo z ul. Staszica w Toruńską. Finisz będzie przebiegał ul. Farną do mety zlokalizowanej na placu Kościuszki.

Pakiety startowe otrzyma pierwsze 150 osób zarejestrowanych przez portal tropemwilczym.pl. Tam też dostępny jest regulamin imprezy. Jeżeli pakiety zostaną wyczerpane, dalsza rejestracja możliwa będzie poprzez wysłanie zgłoszenia na adres mailowy zgloszeniamosirsochaczew@gmail.com oraz w dniu imprezy, w biurze zawodów. Osoby zgłoszone na adres mailowy MOSiR otrzymają koszulki przygotowane przez Urząd Miejski w Sochaczewie.

A A A
06.02.2019
godz.10:36
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość