przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245082 odwiedzin
Natura według Sutryka

26 stycznia w Galerii ZeDeK w SCK w Boryszewie odbył się wernisaż wystawy „Z natury podpatrzone”. Jej autorem jest Marcin Sutryk – pochodzący z Siedlec artysta, malarz, fotograf. Zaprezentowane obrazy inspirowane były naturą. Są to głównie abstrakcje, choć nie zabrakło też obrazów realistycznych. Motywem przewodnim wszystkich prac jest kolor.

Według Sutryka proces tworzenia zaczyna się od obserwacji natury i uczuć związanych z obecnością w niej. Wrażenia te materializują się na płótnie za pomocą barw i mięsistości farb. To właśnie kolor w obrazach artysty jest najważniejszy. Na większości zaprezentowanych w Galerii ZeDeK prac, kolor jest mocny i wyrazisty. Dominują soczyste barwy a obrazy przyciągają uwagę ich intensywnością. Jest też kilka małych obrazów, pierwotnie szkiców, które artysta postanowił zachować w początkowej formie i nie tworzyć na ich bazie większych formatów.

Po wernisażu odbyła się jeszcze prezentacja wybranych fotografii Marcina Sutryka. Były to głównie portrety. Artysta podzielił się swoim sposobem na zrobienie autentycznego zdjęcia portretowego. Jest nim prowadzenie rozmowy z tymi, których fotografuje, tak, żeby zapomnieli o tym, że są fotografowani i przestali pozować. Sposób, biorąc pod uwagę zaprezentowane zdjęcia, bardzo skuteczny. Warto mieć to na uwadze przed naciśnięciem spustu migawki.

Wystawa „Z natury podpatrzone” dostępna jest dla zwiedzjących w Galerii ZeDeK przez najbliższy miesiąc. Wstęp wolny.

Iza Strzelecka

Galeria zdjęć znajduje się pod linkiem.

A A A
02.02.2019
godz.10:03
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt