przejdź do Sochaczew.pl
206040 odwiedzin
Blues przez duże B.

Za sprawą pierwszego w tym roku klubowego koncertu w Sochaczewskim   Centrum Kultury w Boryszewie, Klub Kontrast kolejny raz wypełnił się goścmi spragnionymi dobrej muzyki. W sobotni wieczór 26 stycznia na klubowej scenie wystąpił zespół „Blues Junkers”. Jest to młody, istniejący zaledwie od czterech lat zespół, ale z dużymi już sukcesami na koncie. Rokrocznie zostaje zauważony w prestiżowych plebiscytach bluesowych. W 2015 r. został uznany za  „Odkrycie Roku” w ankiecie BLUES TOP 2015, w 2016 r. w tej samej ankiecie zespół zajął III miejsce w kategorii „Zespół Roku”, a w 2017 r. wokalistka zespołu - Natalia Abłamowicz została Najlepszą Bluesową Wokalistką w Polsce. Jednym zdaniem, blues przez duże B, co potwierdził koncert w minioną sobotę w „Kontraście”.

Blues Junkers gra muzykę z pogranicza rhytm'n'bluesa, boogie woogie i soul. Mieszanka różnych gatunków, ale to przewaga blues'a sprawia, że muzyka zespołu chwyta za serce. Największe wrażenie na gościach klubu zrobiła wokalistka: Natalia Abłamowicz. Jej hipnotyzujący głos oczarował gości „Kontrastu”. W kilku utworach wtórował jej dźwięk harmonijki ustnej, na której grał Dominik Abłamowicz (prywatnie mąż artystki). Wirtuozem gitary okazał się Maciech Sych, którego solówki były głośno oklaskiwane. Bluesowego brzmienia zespołu dopełnił Krzysztof Mika grający na perkusji. Widać było, że mimo młodego stażu, muzycy są świetnie zgrani. Świadczyły o tym nie tylko dźwięki, ale i niewymuszone zachowanie sceniczne, którego mógłby im pozazdrościć niejeden topowy zespół.

Po koncercie można było kupić płyty zespołu, między innymi nowo wydaną „Night Time”, do czego nikogo nie trzeba było zachęcać. Wielu oczarowanych muzyką „Blues Junkers”, gości klubu ustawiło się w kolejce, by zabrać kawałek wyśmienitego bluesa do domu.

Iza Strzelecka

Galeria zdjęć z tego wydarzenia znajduje się pod linkiem.

A A A
30.01.2019
godz.10:02
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość