przejdź do Sochaczew.pl
205906 odwiedzin
Hej kolęda!

Koncert Noworoczny Dzięcięco-Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca „Folklorek” który odbył się 25 stycznia, zgromadził w sali widowsikowej Sochaczewskiego Centrum Kultury w Boryszewie liczną publiczność. Na widowni zasiedli sympatycy zespołu, przyjaciele, rodziny występujących dzieci oraz dumni rodzice. Część z nich można było również zobaczyć na scenie w kilku fragmentach widowiska. Było wesoło, śpiewnie i tanecznie. Występom dzieci towarzyszyła muzyka na żywo zagrana przez kapelę prowadzoną przez instruktora SCK - Piotra Milczarka w składzie: Anna Kusy, Tomasz Buczek, Krzysztof Grzegorowski. Nie zabrakło również kolęd i życzeń nowoworocznych skierowanych do wszystkich, którzy zasiedli na widowni.

W trakcie koncertu „Hej Kolęda” na scenie pojawiły się wszystkie dzieci z zespołu prowadzonego przez instruktorki SCK: Katarzynę Proch i Kingę Przybylską. Blisko   siedemdziesięcioro młodszych i starszych „folklorków” zapewniło publiczności kolorowe widowisko pełne śpiewu, tańca i dobrej zabawy.

Dzieci   zaprezentowały podstawowe tańce regionalne Kaszub i Kurpi. Dodatkowo, za sprawą kilku kolęd, koncert okazał się symbolicznym powrotem do świąt Bożego Narodzenia.

Serce publiczności zdobyła najmłodsza grupa zespołu – czterolatki, dla której był to pierwszy publiczny występ. Dzieciaki poradziły sobie świetnie, a ich wystąpienia nagradzane były wielkimi brawami. Udział w koncercie okazał się wyzwaniem również dla kilkorga rodziców. Magdalena Masłowska, Ewa Adamczyk, Agnieszka Gołębiewska i Justyna Kujawa, mimo wielkiej tremy, podołały temu zadaniu. Główne role w widowisku przypadły rodzinie państwa Jabłońskich – Joannie i Tomkowi, którzy wraz z córką Zuzią przeprowadzili widzów przez całe świąteczne widowisko.

Zarówno dzieci, instruktorki jak i rodzice włożyli ogrom pracy, by widowisko „Hej kolęda!” wybrzmiało tak entuzjastycznie, jak to miało miejsce w miniony piątek w Sochaczewskim   Centrum Kultury.

Iza Strzelecka

A A A
01.02.2019
godz.10:00
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość