przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245193 odwiedzin
Szukamy smaków Mazowsza

Ruszyła XII edycja konkursu na najsmaczniejsze wyroby wytwarzane przez mazowieckich producentów. Naturalne sery, pyszne ciasta, zdrowotne nalewki czy tradycyjne wędliny to produkty, które mają szansę na wyróżnienie Laurem Marszałka   Województwa Mazowieckiego.   Termin zgłoszeń upływa 28 lutego.

Ideą konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie producentów wyróżniających się wysoką jakością wytwarzanej żywności, kultywowaniem i popularyzowaniem mazowieckiej kuchni i tradycji kulinarnej. Mogą w nim wziąć udział zarówno firmy komercyjne, producenci indywidualni, jak i organizacje zajmujące się wytwarzaniem żywności na mniejszą skalę, takie jak: koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, gospodarstwa agroturystyczne, gospodarstwa ekologiczne, osoby fizyczne, które mogą udokumentować swoją działalność posiadanymi certyfikatami, dyplomami czy zaświadczeniami. Zgłoszony produkt powinien być powtarzalny, aby można go było promować przy różnych okazjach.

Uczestnicy będą rywalizować w ośmiu kategoriach: wyroby piekarnicze, cukiernicze, przetwory mięsne (produkty pochodzenia zwierzęcego), ryby i przetwory rybne, przetwory owocowe i warzywne (produkty pochodzenia roślinnego), produkty mleczarskie, miody, napoje.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz dostępny na stronach internetowych urzędu marszałkowskiego i przesłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, ul. Skoczylasa 4, 03-469 Warszawa. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 28 lutego 2019 r.

Warto przy tej okazji dodać, że w gronie laureatów poprzednich edycji konkursu znalazły się firmy z Sochaczewa, np. Piekarnia Gzik czy piekarnia Kaczmarek. Zachęcamy więc do spróbowania swoich sił na wojewódzkim forum kulinarnym, bo może się okazać, że nasz unikalny produkt jest wart Lauru Marszałka. (opr. sos)

A A A
04.02.2019
godz.09:10
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt