przejdź do Sochaczew.pl
207448 odwiedzin
45 lamp w ul. Chopina

To pierwszy duży przetarg ogłaszany przez ratusz po uchwaleniu budżetu miasta. Nowy rok w inwestycjach zaczyna się od budowy oświetlenia w ulicy Chopina. Na montaż energooszczędnych opraw i nowych słupów nasz samorząd odłożył kilkaset tysięcy złotych.

Przetarg ogłoszony został 18 stycznia. Poszukiwana jest firma, która zajmie się przebudową sieci oświetleniowej z napowietrznej na podziemną w pasie drogi wojewódzkiej nr 705 - na odcinku od ronda Jana Pawła II do skrzyżowania z torami kolejki wąskotorowej. Na zlecenie MZDW 7 stycznia rozpoczął się jego generalny remont.

- Zapłacimy za ustawienie 45 nowych słupów wyposażonych w energooszczędne oprawy ledowe. Podobne oświetlenie stanęło w ulicy Chodakowskiej i doskonale się sprawdza. Pas drogowy jest dobrze doświetlony a pobór energii ledów w porównaniu z tradycyjnymi oprawami nieporównywalnie mniejszy - mówi burmistrz Piotr Osiecki.

- Nowe słupy mają być wyposażone w gniazdka służące do zasilania iluminacji świątecznych oraz uchwyty do flag. Chcemy też skorzystać z faktu, że Chopina będzie rozkopana i w tym czasie przebudować zasilanie oraz dostawić kilka lamp w ulicach Matejki i Kuźmińskiego - dodaje wiceburmistrz Dariusz Dobrowolski.

Zwycięska firma będzie musiała swoje prace skoordynować z innymi wykonawcami obecnymi na budowie. Ekipy już zajmują się montażem studni kanalizacji deszczowej, a po nich wymianie ma ulec podbudowa jezdni, chodniki, sieć energetyczna. Spółka PGE Dystrybucja planuje jeszcze wymianę przyłączy elektrycznych do posesji.

Na oferty firm zainteresowanych wartym kilkaset tysięcy kontraktem ratusz czeka do 4 lutego. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę prac, na oddanie oświetlenia do użytku będzie miał czas do 31 lipca. Nie jest to jednak sztywny termin, bo w przypadku kolizji robót elektrycznych z innymi branżami ratusz dopuszcza ich przesunięcie.

A A A
01.02.2019
godz.09:04
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość