przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
338466 odwiedzin
Brydżowi seniorzy górą

Na ogłoszenia o pierwszym Noworocznym Turnieju Brydża Sportowego Par Seniorzy 60+ odpowiedziały kluby seniora, stowarzyszenia i osoby prywatne. Przyjechały pary z Błonia, Skierniewic i Łowicza. Nie zabrakło oczywiście par z Sochaczewa i okolic. Dla wielu był to pierwszy turniej brydża sportowego w którym brali udział.

Zawody zorganizowane przez Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sochaczewie odbyły się w sali klubu „Piast” w Feliksowie, przygotowanej technicznie i wyposażonej w niezbędny sprzęt do przeprowadzania tego typu turniejów.

Wszystkich przybyłych przywitała prezes SUTW Jadwiga Urbaniak podkreślając, jak ważna jest wszelka aktywność w wieku seniorskim, szczególnie ta umysłowa. Gra w brydża jest przecież najlepszym „lekiem” na spowolnienie demencji u osób starszych.  Brydż jest grą zmuszającą do poszerzania wiedzy, odpowiedzialności i obowiązkowości. Tworzy się przecież z drugą osobą parę, jedyną w swoim rodzaju „spółkę z pełną wzajemną odpowiedzialnością „. Jeśli wygram lub przegram, to nie sam, dotyczyć to będzie naszej pary.

Przed rozpoczęciem rozgrywek Tomasz Kopka, przedstawiciel klubu „Piast” i jednocześnie sędzia licencjonowany Polskiego Związku Brydża Sportowego, przedstawił wszystkim regulamin zawodów.

Po 26 rozdaniach wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła para: Waldemar Seliga i Zdzisław Strzemiński ze Skierniewic. Drugie - Tadeusz Nawalaniec i Sławomir Moroz reprezentujący Sochaczew. Trzecie miejsce to skierniewiczanie - Mirosław Biedrzycki i Marek Wrocławski. Najlepszą najstarszą parą turnieju, mającą łącznie 153 lata, okazali się Jan Chłopecki i Tadeusz Wojtyś z Sochaczewa.  Wyróżniono również najlepszych brydżystów reprezentujących SUTW w Sochaczewie, a zostali nimi: Halina Kobierecka i Waldemar Duda.

Puchary, ufundowane przez burmistrza Sochaczewa Piotra Osieckiego, wręczały panie: Agata Kalińska, naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych w UM Sochaczew i Jadwiga Urbaniak, prezes SUTW w Sochaczewie, dziękując wszystkim za przybycie i dobrą zabawę podczas gry.

Podziękowania oraz pamiątkową statuetkę za pomoc w organizacji turnieju i profesjonalne przeprowadzenie zawodów otrzymał również Tomasz Kopka. Każdy uczestnik otrzymał natomiast słodycze przekazane przez firmę Mars Polska.

W przerwach pomiędzy rozdaniami uczestnicy turnieju mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku oraz ciepłych i zimnych napojów.

Po ceremonii wręczenia nagród na przybyłych czekała niespodzianka. By dołączyć do grającej WOŚP, syn Tomasza Kopki - Kacper, mistrz świata i Europy juniorów w brydżu sportowym, zaproponował licytację, której zwycięzca mógłby zagrać z nim w parze. Najwyższą kwotę wylicytował Waldemar Seliga, dzięki czemu będzie miał przyjemność zagrać w parze z mistrzem. Uzyskane 100 zł zasili konto WOŚP.

Ponadto graczy odwiedziła młodzież ze szkoły w Wymysłowie, kwestująca na rzecz WOŚP. Oni także zebrali niemałe datki.

Jak przekonuje Małgorzata Duda, opiekun grupy brydżowej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Sochaczewie, nie był to ostatni turniej tego typu, a zawarte znajomości przyczynią się zapewne do kolejnych spotkań.

Organizatorzy

A A A
14.01.2019
godz.08:34
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt