przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
338477 odwiedzin
Zbyt szybcy kierowcy

We wtorek 8 stycznia policjanci sochaczewskiego Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie prowadzonej akcji funkcjonariusze „wynagrodzili” mandatem za szybką jazdę 25 kierowców.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że na jednym odcinku drogi, w tym samym czasie, w niewielkich odległościach od siebie ustawione są patrole policji egzekwujące od kierujących pojazdami przestrzeganie obowiązujących zasad ruchu drogowego. W przypadku wtorkowych działań chodziło o stosowania się do ograniczeń dozwolonej prędkości na całej długości obszaru zabudowanego i poza nim.

Akcja prowadzona była w godzinach 6:00-22:00. Trzynastu funkcjonariuszy skontrolowało w tym czasie 40 kierowców, z czego wobec 25 wyciągnięto konsekwencje w związku z art. 92a kodeksu wykroczeń, czyli niezastosowania się do ograniczenia prędkości.

- Nie zapominajmy, aby za każdym razem dostosować prędkość do aktualnych warunków   atmosferycznych, bo nawet ta dozwolona przepisami prędkość, nie zawsze będzie bezpieczna - przypomina asp. sztab. Paweł Rynkiewicz. (seb)

A A A
10.01.2019
godz.08:25
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt