przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
244601 odwiedzin
Rowerowa niedziela

Po Legionowie, Nowym Dworze, Długosiodle i Wyszkowie kolarski wyścig dla amatorów Poland Bike Marathon zawitał już po raz drugi do Sochaczewa. U nas pobity został też tegoroczny rekord uczestników. Na starcie stanęło około 600 kolarzy. Imprezę, która nie ograniczała się jedynie do rowerowego ścigania, zorganizowała firma Poland Bike Marathon wraz z władzami naszego miasta.

PBM to ciągle rozwijający się cykl amatorskich wyścigów rowerowych. W tym roku trwa jego czwarta edycja. Skierowany jest do wszystkich, którzy lubią rywalizację i fizyczny wysiłek, ale i do tych, którzy wraz z rodziną i znajomymi pragną spędzić aktywnie czas. Pomysłodawcą i dyrektorem cyklu jest były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs, uczestnik Tour de Pologne, Wyścigu Pokoju i mistrzostw świata.

Sochaczew już po raz drugi znalazł się na trasie Poland Bike Marathon, bo, jak twierdzi Grzegorz Wajs: - Trasa ta jest pełna uroku. Na pewno są tu najpiękniejsze szlaki rowerowe na Mazowszu, związane z historią, jak choćby z miejscem urodzenia Fryderyka Chopina. Na terenie Sochaczewa znajdują się także wygodne ścieżki rowerowe.

Wyścigi odbywały się w kilku kategoriach: fan (7-10 km), mini (20-30 km) i max (45-60 km). Dla najmłodszych, w wieku 2-7 lat minicross. Rywalizowano, na ile kto potrafił, by na mecie, mimo zmęczenia, podać sobie z uśmiechem rękę. Organizatorzy zapewnili startującym opiekę medyczną, a także punkt masażu oraz miejsce porad technicznych, gdzie fachowcy dzielili się z osobami uprawiającymi turystykę rowerową poradami dotyczącymi sprzętu. Poland Bike Marathon to jednak nie tylko ściganie, to również kolorowe miasteczko zbudowane na terenie klubu Bzury w Chodakowie, gdzie atrakcyjnie, przy pięknej pogodzie mogli spędzić czas również mieszkańcy. Dodatkowo uprzyjemniały go grill, darmowa mrożona i gorąca kawa, stoiska z napojami i inne, a przede wszystkim sportowe emocje oraz obserwacja zawodników i ich sprzętu. Wiele osób z tego skorzystało twierdząc, że mogli ciekawie zagospodarować pogodną niedzielę. Najbardziej emocjonowali się jednak najmłodsi kolarze. Zwycięzca wyścigu na 7 km z radością przekonywał, że Sochaczew jest dla niego wyjątkowo szczęśliwy: - W tamtym roku zająłem tu trzecie miejsce, a dziś po raz pierwszy wygrałem!

- Uważam, że taka impreza powinna zagościć w Sochaczewie na stałe, ponieważ właśnie u nas wzięło w niej udział najwięcej uczestników. Przyszło też bardzo wielu mieszkańców, którzy świetnie się bawili. Słyszałem często pochwalne głosy – powiedział nam spędzający również czas w kolorowym miasteczku Poland Bike Marathon wiceburmistrz Stanisław Wachowski.

Coraz więcej pojawia się też startujących z Sochaczewa i okolic. Wśród nich w jednej z najniższych wiekowo kategorii trzecie miejsce wywalczyła Gabriela Biszczan, natomiast czwartą lokatę w swojej kategorii zdobył Fabian Filipiak. Gratulujemy. Kolejny wyścig  tego cyklu odbędzie się 8 lipca w Górze Kalwarii.