przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
338466 odwiedzin
Dla specjalistycznych szpitali dziecięcych

Sochaczew od lat gra w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i robi to na tyle skutecznie, że kolejny rok z rzędu warszawski sztab zdecydował o przekazaniu nam złotego serduszka. Jego licytację, jak i wielu innych orkiestrowych gadżetów, przeprowadzi Radio Sochaczew. 27. kwesta odbędzie się w niedzielę 13 stycznia, a na ulice miasta i gmin powiatu sochaczewskiego wyjdzie 330 wolontariuszy. Tym razem pieniądze będą zbierane na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, których w Polsce funkcjonuje blisko pięćdziesiąt.

W niedzielę 13 stycznia na ulicach miasta i wszystkich gmin powiatu sochaczewskiego będzie kwestować ponad trzystu wolontariuszy zaopatrzonych w identyfikatory z imieniem i nazwiskiem, zdjęciem, numerem zbiórki oraz hologramem potwierdzającym jego oryginalność. Wolontariusze będą posiadać też puszki zabezpieczone banderolami oraz charakterystyczne czerwone serduszka - naklejki. Wszyscy będą kwestować tylko w miejscach publicznych i tylko do zmierzchu (ok. godz. 16.00). Orkiestrowi wolontariusze będą poruszać się w niewielkich grupach tak, aby każdy z nich mógł czuć się pewnie i bezpiecznie.

Licytacja na antenie Radia Sochaczew
Jednym z ważniejszych punktów sochaczewskiego grania jest coroczna licytacja orkiestrowych gadżetów, w tym tego najcenniejszego - Złotego Serduszka WOŚP.  Złote Serduszka powstają z kruszcu otrzymanego w czasie poprzedniego finału. Jak co roku Złotych Serduszek zostało wyprodukowanych sto, każde z nich jest oznaczone numerem. Zwyczajowo serduszka od numeru 91 do numeru 99 fundacja przekazuje do licytacji w sztabach. Pozostałe trafiają do licytacji w mediach oraz w Internecie. Sochaczewski sztab jest jednym z nielicznych, do którego co roku trafia Złote Serduszko. Jeszcze nie wiemy, jaki numer serduszka przypadnie sztabowi w tym roku. W ubiegłym był to numer 95 i zostało ono wylicytowane za kwotę 28 tysięcy złotych.

Licytację, która rozpocznie się o godz. 14.00, jak zawsze poprowadzi Radio Sochaczew. Ponadto przez cały dzień radiowe studio będzie otwarte dla gości i wolontariuszy, dzięki którym można na bieżąco śledzić przebieg akcji oraz pierwsze wyniki zbiórki. Do wielkiego grania dołączy również zespół portalu e-Sochaczew, który przeprowadzi licytację orkiestrowych gadżetów on-line.

Orkiestrowe spotkanie z alpakami
W ramach niedzielnego finału WOŚP Zagroda w Zakrzewie zaprasza na plac Kościuszki na spotkanie z alpakami. Te „przytulne” zwierzaki szczególnie pozytywne nastawienie mają do dzieci. Dają się głaskać i przytulać, a sam ich wygląd wzbudza sympatię, gdyż wyglądają jak żywe maskotki. Ponadto zbiórki, licytacje i ciekawe imprezy towarzyszące odbędą się też na terenie wszystkich okolicznych szkół.

Radni zachęcają do zbiórki

Sochaczewscy samorządowcy od lat grają z WOŚP. W tym roku puszka na datki stanie przed Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy Nad Bzurą. Już wiemy, że do wsparcia Orkistry zachęcać będą m.in. radni:

10.00-11.30
Sylwester Zdzieszyński, Marcin Cichocki, Agata Kalińska naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM

11.00-12.30
Andrzej Kuśmirek i Zofia Denisiewicz

12.00-13.00
Alicja Korkosz i Jolanta Kulpa-Szczepaniak

13.00-14.30
Magdalena Zborowska, Agata Kalińska naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM

 

Wyjazdy do studia

To co najbardziej cieszy wolontariuszy to wyjazdy do studia telewizyjnego do Warszawy. Każdy choć na chwilę chce poczuć WOŚP całym sobą i móc zobaczyć na żywo głównego dyrygenta Orkiestry Jurka Owsiaka. Dlatego wyjazd jest poniekąd formą podziękowania im za to, że potrafią poświęcać swój czas na chłodzie, nieraz mrozie, po to, aby śpieszyć z pomocą innym. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w autokarze odbędą się dwa wyjazdy. W przeddzień Finału (w sobotę, 14 stycznia) do studia pojadą najmłodsi - sochaczewskie zuchy. Z kolei w niedzielę wyjadą ci nieco starsi.

Anna Wasilewska
Hufiec ZHP Sochaczew

A A A
11.01.2019
godz.08:03
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt