przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240438 odwiedzin
Przekonywał policjantów, że jest kimś innym

Potencjalny zabójca, bo tak obecnie polskie prawo traktuje osoby, które wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu, próbował szybkim manewrem zmylić patrol policji. Zabrakło mu jednak zimnej krwi i jego zachowanie wzbudziło podejrzenia mundurowych. Chwilę później zabrakło mu rozsądku, bo najpierw zaczął uciekać, potem stawiał opór przy zatrzymaniu, a złapany, wylegitymował się cudzymi dokumentami.

We wtorek 11 grudnia wieczorem kierowca alfy romeo, na widok policyjnego radiowozu, skręcił gwałtownie z ulicy Piłsudskiego w Botaniczną. Manewr ten zauważyli policjanci, którzy pojechali za pojazdem. Widząc, że funkcjonariusze zwrócili na niego uwagę, kierowca zgasił silnik, wyskoczył z auta i zaczął uciekać. Mundurowi nie mieli problemu z dogonieniem uciekiniera  i chwilę później go obezwładnili. Złapany starał się stawiać opór, a funkcjonariusze czuli od niego wyraźną woń alkoholu.

- W trakcie legitymowania mężczyzna twierdził, że jest 27-letnim mieszkańcem Mińska Mazowieckiego - relacjonuje oficer prasowy KPP w Sochaczewie, Agnieszka Dzik. - Wskazał również, gdzie znajduje się prawo jazdy i dowód osobisty. Recytował policjantom dane z dokumentów, prawdopodobnie myśląc, że uśpi to ich czujność. Funkcjonariusze widzieli jednak wyraźnie, że na zdjęciach w obydwu dokumentach widnieje zupełnie inna osoba, niż zatrzymany.

Okazało się, że kierowcą uciekającym przed radiowozem był 29-letni sochaczewianin.  Posłużył się dokumentami innej osoby, myśląc, że w ten sposób uniknie odpowiedzialności.

Jakby tego było mało, badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u schwytanego uciekiniera ponad 2 promile, a z policyjnego systemu wynika, że mężczyzna ma czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący przez 4 lata.

Kompletnie   nieodpowiedzialny sochaczewianin trafił do policyjnego aresztu. W czwartek 13 grudnia usłyszał zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu sądowego oraz posłużenia się cudzym dokumentem jako swoim. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Mimo że od czerwca 2017 roku obowiązują w naszym kraju zaostrzone przepisy, które przewidują wysokie kary więzienia za samo prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, to z policyjnych statystyk wynika, że każdego dnia funkcjonariusze zatrzymują na polskich drogach prawie 190 osób, które wsiadły za kierownicę „po kieliszku”. Pewnie nie bez związku z tym, każdego dnia w wypadkach drogowych w naszym kraju ginie pięć osób. Sochaczewscy   policjanci, tylko w ubiegłym miesiącu zatrzymali 23 nietrzeźwych kierowców.

Sebastian Stępień
sebastian.stepien@sochaczew.pl

A A A
19.12.2018
godz.09:24
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt