przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240393 odwiedzin
Czas i przestrzeń w gawłowskim pałacu

W niedzielę 16 grudnia w pałacu w Gawłowie miała miejsce przedpremierowa prezentacja książki Marka Orzechowskiego „Gawłów. Czas i przestrzeń”, której wydawcą jest Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza.

Prezentacja nowej na sochaczewskim rynku prezentacji nie była jedyną atrakcją tego wieczoru. Na scenie zaprezentowała się świetna jazz-manka Joanna Morea ze swoim zespołem.

Główną częścią wieczoru było jednak spotkanie z Markiem Orzechowskim. Autor z dużym zaangażowaniem opowiadał o swoim warsztacie. Przytaczał masę ciekawych anegdotek na temat gawłowskiego pałacu.

Napisana przez Marka Orzechowskiego książka opowiada o historii Gawłowa od średniowiecza do czasów współczesnych. Autor zweryfikował wiele źródeł. Wiele z funkcjonujących do tej pory w przestrzeni publicznej informacji nie znalazło potwierdzenia w rzeczywistości. Pojawiły się też nowe wątki.

Wieczór był też okazją do podsumowania pierwszej fazy działalności FOMZ. Wśród gości pojawili się między innymi poseł Maciej Małecki, burmistrz Piotr Osiecki, wicestarosta Tadeusz Głuchowski, przedstawiciele firm, które wspierały wydanie albumu, dyrektorzy i pracownicy zaprzyjaźnionych placówek kulturalnych, pomocowych i oświatowych, oraz samorządowcy. Agnieszka i Zbigniew Gerasikowie, przedstawili całą fundacyjną rodzinę. Wręczyli podziękowania i upominki osobom, które wspierają prace fundacji. Podsumowali też pierwsze miesiące działalności.

Wszystkich, którzy są zainteresowani dziejami Gawłowa, FOMZ zaprasza na otwartą promocję albumu, która odbędzie się 19 stycznia w pałacu. (seb)

A A A
18.12.2018
godz.10:09
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt