przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
297481 odwiedzin
Drogi zamiast błota

W ciągu najbliższych dni ruszy tegoroczny program utwardzania dróg ziemnych tłuczniem. Ratusz wyda na ten cel około miliona złotych. Nową nawierzchnię zyska ponad 11 km dróg.

To już drugi rok programu, który ratusz prowadzi pod hasłem „Drogi zamiast błota”. Rok temu udało się utwardzić ponad osiem kilometrów bieżących dróg. Prace o różnej skali prowadzono na ponad 50 ulicach. W tym roku do utwardzenia przeznaczono 44 ulice o łącznej długości 11 km.  Operacja wzmacniania nawierzchni kruszywem i betonem pochłonie ponad milion złotych. W skali sochaczewskiego budżetu to niebagatelna kwota.

- Miasto zarządza 113 kilometrami dróg. Gdy rozpocząłem pracę w ratuszu, utwardzony był zaledwie co trzeci.  Na ponad 60 kilometrach nie było nawet cienkiej warstwy tłucznia - mówi burmistrz Piotr Osiecki. – Od początku kadencji założyliśmy, że właśnie drogi będą jednym z naszych priorytetów. Nie może bowiem być tak, że wiosną czy w czasie letnich opadów, jakie obserwujemy choćby w ostatnich dniach, mieszkańcy nie są w stanie dojechać do swoich domów. Nie stać nas oczywiście na pokrycie w ciągu dwóch, trzech lat wszystkich ulic asfaltem. Tego nie wytrzymałby budżet. Stąd pomysł na program tłuczniowania, który spotkał się z dużą przychylnością mieszkańców i który bardzo konsekwentnie będziemy realizować aż do rozwiązania problemu – zapowiada burmistrz Osiecki.

Odpowiedzialny za przeprowadzenie programu wydział infrastruktury miejskiej i ochrony środowiska Urzędu Miejskiego w Sochaczewie kończy kompletowanie dokumentacji umożliwiającej rozpoczęcie prac.

- Ruszamy z robotami na początku lipca. Szacujemy, że ekipy będą realizować to przedsięwzięcie około dwóch miesięcy - mówi naczelnik Wiesław Kowala. 

Więcej w najnowszym numerze "ZS".

Agnieszka Poryszewska

A A A
28.06.2012
godz.09:19
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt