przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
268995 odwiedzin
Niepodległościowe pływanie

11 listopada w pływalni „Orka” odbyły się XI Ogólnopolskie Zawody Pływackie z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości o Puchar Burmistrza Sochaczewa. Młodzi zawodnicy UKS „Dwójka” Sochaczew   wywalczyli dziewięć medali.

W zawodach wystartowało 186 uczestników, w wieku od dziewięciu do 15 lat, z 21 klubów, w tym trzech sekcji pływackich z naszego miasta: UKS „Dwójka” Sochaczew, Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pływania „Orka”, oraz sochaczewskiego WOPR. Ponadto swoich reprezentantów wystawiły do zawodów kluby m.in. z: Warszawy, Płocka, Ożarowa Mazowieckiego, Łodzi, Bydgoszczy, Rawy Mazowieckiej, Płońska, Żyrardowa, Legionowa, Skierniewic, Grójca.  Rywalizowano w czterech stylach pływackich z podziałem na chłopców i dziewczęta w pięciu kategoriach wiekowych. Najlepsze wyniki spośród sochaczewskich pływaków osiągnęli zawodnicy UKS „Dwójki”, którzy wywalczyli w sumie dziewięć medali (trzy złote, pięć srebrnych oraz jeden brązowy). Pozwoliło to na zajęcie szóstego miejsca w klasyfikacji medalowej.

W ceremonii otwarcia zawodów uczestniczyli: zastępca burmistrza Marek Fergiński, wiceprzewodniczący rady miejskiej – Arkadiusz Karaś, dyrektor MOSiR Mieczysław Głuchowski oraz członek zarządu powiatu – Anna Ulicka.

O godzinie 12.00 uczestnicy zawodów pływackich połączyli się z całą Polską i wspólnie odśpiewali hymn Polski. Z kolei na koniec zawodów sześć najlepszych zawodniczek i zawodników z konkurencji 100 metrów stylem dowolnym wystartowało w wyścigu australijskim. W rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Maria Wysocka ze Śródmiejskiego UKS Warszawa, natomiast wśród chłopców najszybszy był Adam Wiśniewski z AQUA Żyrardów. W klasyfikacji medalowej zawodów wygrał klub Trójka Łódź zdobywając 21 medali.