przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
281596 odwiedzin
Obiecująca Patria

Mundurowy Zespół Wokalno–Instrumentalny „Patria” z Sochaczewskiego Centrum Kultury ma dobrą passę. Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy wielokrotnie występował w naszym mieście i na terenie powiatu sochaczewskiego. Przed zespołem kolejne występy i udział w kilku festiwalach.

W sobotę 3 listopada „Patria” wystąpiła na VI Festiwalu Pieśni Patriotycznych i Żołnierskich zatytułowanym „Jak długo w sercach naszych”, który odbył się w dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Zespołowi przyznano wyróżnienie. To dobry omen na występy w trakcie kolejnych festiwali, w których „Patria” w najbliższym czasie weźmie udział.

11 listopada zespół zaprezentuje się na V Przeglądzie Pieśni Patriotycznej VIVA POLONIA w Legionowie. W dniach 17-18 listopada wystąpi na XII Festiwalu Piosenki Żołnierskiej o Złoty Buzdygan - Kosakowo 2018. Początek przyszłego roku też zapowiada się obiecująco. Zespół wybiera się na Łotwę, gdzie w dniach 10-13 stycznia będzie reprezentował Sochaczew, biorąc udział w XIII International Sacred Music Festival ,,Silwer Bells”.

W międzyczasie „Patrię” będzie też można wielokrotnie usłyszeć w Sochaczewie i na terenie powiatu:
7 listopada - Kramnice miejskie - koncert Pieśni Patriotycznych w ramach Konkursu Poezji Niepodległościowej „Od Tadeusza Kościuszki do Józefa Piłsudskiego”,
11 listopada – Kościół Matki Bożej Różańcowej w Sochaczewie - koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – udział „Patrii” w Chórze „Niepodległa” ;
14 listopada - Szkoła Podstawowa w Żukowie - Koncert Pieśni Patriotycznych i Żołnierskich;
25 listopada - Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie.

Członkom zespołu życzymy powodzenia w najbliższych przeglądach i festiwalach, a tych, którzy jeszcze nie mieli okazji posłuchać zespołu na żywo, zapraszamy do wybrania się na lokalne koncerty. Zdecydowanie warto.

A A A
07.11.2018
godz.08:57
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt