przejdź do Sochaczew.pl
207453 odwiedzin
Zaduszkowy wieczór wspomnień

Za nami III Sochaczewskie Zaduszki Kulturalne, w ramach których 3 listopada wspominaliśmy Sławomira Burzyńskiego - wieloletniego dziennikarza „Ziemi Sochaczewskiej”, karykaturzystę, felietonistę, wyjątkowego artystę. „Zaduszki” odbyły się w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie w Klubie Kontrast, który wypełnił się gośćmi po brzegi. We wspomnieniach uczestniczyło wielu przyjaciół  artysty, znajomych, kolegów z pracy a także osób, które nie znały go osobiście, ale dobrze znana była im jego twórczość. Wieczór uświetnił swoją muzyką sochaczewski zespół TAJM, który zaprezentował utwory muzyków, którzy już od nas odeszli. Repertuar wyjątkowy, jak i cały wieczór, który wywołał wśród gości klubu zadumę i refleksje na temat kruchości życia.

Sochaczewskie Zaduszki Kulturalne rozpoczęły się utworem – „Zapal świeczkę” zespołu Dżem w wykonaniu zespołu Tajm. Muzycy tym wyjątkowym, znanym wszystkim utworem, wprowadzili gości klubu w melancholijny nastrój, który utrzymał się do końca spotkania. Wieczór wspomnień o Sławku Burzyńskim poprowadziła Jolanta Śmielak – Sosnowska, jego redakcyjna koleżanka. Były rozmowy z przyjaciółmi i osobami z bliskiego otoczenia artysty. Wspomnieniami podzielili się: Joanna Niewiadomska-Kocik, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta, malarka Barbara Derda, rzeźbiarz Janusz Rogulski i Bogumił Gajda. Jolanta Śmielak – Sosnowska odczytała też fragmenty wspomnień napisane przez Barbarę Sobkowicz,   wychowawczynię zmarłego artysty w okresie jego nauki w szkole podstawowej. Na podstawie tych wszystkich rozmów wyłonił się obraz przyjaznego ludziom człowieka, błyskotliwego dziennikarza i pełnego pasji twórczej artysty. W trakcie spotkania można też było obejrzeć wiele obrazów i karykatur jego autorstwa. Idealnie w ten wieczór wkomponowała się muzyka zespołu TAJM. Goście usłyszeli utwory m.in. Dżemu, Maanamu, Zbigniewa Wodeckiego, zespołu The Doors i Jimi Hendrixa. Gościnnie z zespołem zaśpiewała Natalia Kułach. Muzycznym akcentem kończącym Sochaczewskie Zaduszki Kulturalne był utwór „Mój przyjacielu” - autorska kompozycja TAJM-u.

Sobotnie „zaduszki” z pewnością zostaną w pamięci wszystkich gości Klubu Kontrast. Podobnie jak pamięć o Sławku Burzyńskim, która jest wciąż żywa.

Galeria zdjęć z wydarzenia znajduje się pod linkiem: Sochaczewskie Zaduszki Kulturalne

A A A
05.11.2018
godz.13:17
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość