przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
281596 odwiedzin
Podróż przez sto lat niepodległości

Połączone chóry Cantores Cordis Iesus ze Skierniewic oraz Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej, dyrygowane przez Ewę Szałapską zaprezentowały w kościele parafii św. Wawrzyńca koncert „Wolność Krzyżami się Mierzy”. Autorem scenariusza tego słowno-muzycznego widowiska jest ks. bp Józef Zawitkowski. Koncert odbył się pod patronatem burmistrza miasta Sochaczew oraz proboszcza parafii św. Wawrzyńca.

Program zorganizowany z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości ściągnął do sochaczewskiego kościoła tłumy. Wśród zgromadzonych znaleźli się samorządowcy ziemi sochaczewskiej oraz poseł Maciej Małecki.

Wykonawcy nie zawiedli. Każda pieśń, czy był to hymn Polski, czy piosenka żołnierska, stała na najwyższym poziomie. Równie profesjonalny był akompaniament Piotra Staniaka. Doskonale recytowały też dzieci i młodzież z Makowa i Skierniewic, nad przygotowaniem których czuwała Renata Wójcik.

Występ wypełniły treści, których poetycką wizję chciał przekazać nam bp Zawitkowski. W jego wizji naszego kraju nic dobrego nie może spotkać Polski w oderwaniu od krzyża i Chrystusa, a wierność Bogu jest gwarantem pomyślności. Jak zapowiada tytuł koncertu, właściwie w każdej jego części  pojawiał się symbol krzyża. Krzyż, którego obrońcą była Polska przed zaborami, krzyż niesiony przez kapłanów na czele powstań, biały brzozowy krzyż, który postawili poległemu koledze żołnierze AK. Wyznacznikiem pomyślności dla współczesnego Polaka, według bp Zawitkowskiego, są nauki Jana Pawła II. (seb)

A A A
05.11.2018
godz.14:05
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt