przejdź do Sochaczew.pl
216104 odwiedzin
Rozkręcamy „Paczkę”

Jak zwykle po listopadowych świętach zaczynamy myśleć o Bożym Narodzeniu. W redakcji „Ziemi Sochaczewskiej” robimy to od 22 lat, a to za sprawą corocznej charytatywnej akcji „Paczka do paczki”.

Zachęcamy naszych czytelników, firmy do wsparcia dzieci potrzebujących pomocy za pośrednictwem naszej akcji. My wiemy, do kogo powinna ona trafić.

A trafi do trzech ognisk wychowawczych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz świetlicy   terapeutycznej „Kleks” w Chodakowie. To w tych placówkach spotykają się dzieci z niebogatych, wielodzietnych lub trudnych rodzin. Na co dzień przychodzą tu po szkole, odrabiają lekcje, jedzą posiłek, spotykają życzliwych sobie ludzi. Tutaj mogą porozmawiać o swoich problemach, poradzić się, otrzymać pomoc w nauce. Tutaj też, wraz z innymi, przeżywają najpiękniejsze chwile. Należą do nich wieczory wigilijne, podczas których dzieciaki prezentują jasełka, wraz z zaproszonymi gośćmi siadają do stołu, na którym króluje ryba, pierogi, no i opłatek. Tutaj poznają świąteczne rytuały, wigilijne potrawy i sens Bożego Narodzenia.

Jednak największą radość, od ponad 20 lat, dzieciakom w każdym wieku, sprawiają prezenty. I tutaj zaczyna się nasza rola. Dlatego od tylu lat prowadzimy naszą redakcyjną akcję „Paczka do paczki”. Jest ona po to, aby żadne dziecko nie zostało pominięte przez św. Mikołaja, i po to, aby spełnić chociaż kilka dziecięcych marzeń.

Funkcjonowanie programu Rodzina 500+ oraz wyprawki szkolnej, sprawiło, że rodziny dotychczas potrzebujące wsparcia są w dużo lepszej sytuacji materialnej. W związku z tym naszą pomoc, poza świetlicami, chcemy skierować nie do nich, a do podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach (Domu Dziecka). Już w ubiegłym roku przekazaliśmy tam gry, książki, słodycze, co sprawiło dzieciakom wiele radości.

Zachęcamy więc do wspólnego z nami pomagania. Dary można dostarczać do 7 grudnia do redakcji „Ziemi Sochaczewskiej” mieszczącej się w kramnicach, ul. 1 Maja 21, pok. 312. Wpłaty do 10 grudnia przyjmujemy na konto: 90 1240 1822 1111 0000 0719 8427, koniecznie z dopiskiem „Paczka do paczki”.

Jolanta Sosnowska

A A A
25.11.2018
godz.13:12
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość