przejdź do Sochaczew.pl
207449 odwiedzin
Czterech zatrzymanych w cztery dni

Sochaczewscy policjanci nie tracą czujności w tropieniu przestępstw narkotykowych. Między 22 a 25 października zatrzymali kolejne cztery osoby, które były w posiadaniu niedozwolonych środków odurzających.

W poniedziałek 22 października w nocy policjanci zauważyli dwóch młodych mężczyzn siedzących w oplu zaparkowanym przy wiadukcie. Z uwagi na późną porę i nietypowe zachowanie obserwowanych, mundurowi podjęli decyzję o ich wylegitymowaniu. W trakcie dalszych czynności znaleźli przy 21-letnim kierowcy torebkę z zawartością białego proszku. Pasażer, 23-letni mieszkaniec Sochaczewa, również posiadał amfetaminę, a oprócz tego trzy torebki z marihuaną i wagę elektroniczną.

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Z kolei w środę 24 października policjanci z sochaczewskiej komendy zostali wezwani przez ochronę sklepu, by zajęli się mężczyzną przyłapanym na kradzieży czekolady. Po dotarciu na miejsce, na wstępie ustalili, że sprawcą kradzieży jest 21-letni obywatel Ukrainy. Kiedy sprawdzali, czy mężczyzna nie ma przy sobie więcej skradzionych artykułów, okazało się, że jest w posiadaniu papierowego zawiniątka z białym proszkiem i foliowej torebki z marihuaną.

21 - latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Będzie odpowiadał za posiadanie niedozwolonych środków odurzających.

Do ostatniego zatrzymania doszło w czwartek 25 października. Policjanci  zauważyli wyjeżdżającego z lasu opla. Postanowili zatrzymać samochód do kontroli drogowej. W trakcie przeprowadzanych czynności, w jednym ze schowków znaleźli marihuanę ukrytą w saszetce. W kolejnym schowku mundurowi zauważyli dziesięć torebek z amfetaminą. Narkotyki zostały zabezpieczone, a kierującego pojazdem, 23-letniego mieszkańca gminy Teresin, zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.

Przypomnijmy, że w Polsce posiadanie narkotyków jest zabronione. Za popełnione przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Większa kara, bo aż do 10 lat grozi za posiadanie znacznej ilości narkotyków, czyli takiej, którą może odurzyć się jednocześnie przynajmniej kilkadziesiąt osób. Zwolennicy „miękkich narkotyków” przypominają z kolei, że w wielu krajach, jak np. Czechy, Szwajcaria, Belgia, Kanada, niektóre stany USA, posiadanie i zażywanie marihuany jest dozwolone.

Sebastian Stępień
sebastian.stepien@sochaczew.pl

A A A
05.11.2018
godz.13:47
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość