przejdź do Sochaczew.pl
214526 odwiedzin
Wyniki sprawdzianu dla szóstoklasistów - muzycy najlepsi

Znamy wyniki sprawdzianu, który szóstoklasiści pisali na początku kwietnia. Kilka dni temu podała je Centralna Komisja Egzaminacyjna. Mówimy oczywiście o średnich ustalonych dla kraju, poszczególnych województw, powiatów i szkół. Sochaczewskie i powiatowe placówki wypadły bardzo różnie. Jedne poszybowały wysoko, inne nie zbliżyły się nawet do średniego krajowego wyniku.

 W Sochaczewie najlepsze wyniki osiągnęły SP 3 (śr.23,6) oraz „czwórka” (śr.23,1). Gorzej wypadła SP 2 (śr.21,5), najsłabiej „siódemka” ze średnią 19,4 pkt. Warto jednak pamiętać, że na wyniki szkoły wpływa wiele czynników. Na gorszy wynik SP 7 trzeba patrzeć przez pryzmat sąsiadującego ze szkołą osiedla Korczaka. Gros dzieci z tego terenu chodzi do szkoły specjalnej lub do „siódemki”. Ich poziom wiedzy wpływa na średnią szkoły.

W powiecie rewelacyjnie wypadła Szkoła Podstawowa w Nowej Suchej. Osiągnęła w tym roku zaskakująco wysoką średnią 29,1 pkt. Dobrze napisali sprawdzian uczniowie SP w Gawłowie (śr.27,8),  Teresinie (śr.26,5) oraz w Katach (25,0).

Słabo wypadł test w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Załuskowie. Tutaj średnia nie osiągnęła nawet 15 pkt. Nie jest to jednak odosobniony przypadek. Podobna placówka w Warszawie wypadła jeszcze gorzej. Powodów do radości nie ma także SP w Giżycach (śr.18,5). Przyczyna podobna jak w przypadku SP 7 w Sochaczewie. W Giżycach jest Dom Dziecka i wielu jego wychowanków uczęszcza do pobliskiej szkoły. Znacznie poniżej przeciętnego poziomu wypadły szkoły w Janowie (śr.17,4), w Wyczółkach (śr.17,7) i Feliksowie (śr.18,6).

Porównaliśmy, jak ze sprawdzianem poradzili sobie uczniowie pobliskich miejscowości na Mazowszu. W Wyszogrodzie słabo, bo średnia wyniosła 18,6 pkt., w Kampinosie lepiej, na średnią 21,3. W Żyrardowie najwyższa średnia w jednej ze szkół wyniosła 23,3 punktu, czyli porównywalnie z najlepszymi sochaczewskimi podstawówkami. W Płocku najlepiej spisali się uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia. Średnia ze sprawdzianu wyniosła 32,4. Okazuje się, że to nie przypadek, iż muzycy wypadają najlepiej. Podobnie było w Warszawie, gdzie Państwowa Szkoła Muzyczna na ul. Miodowej uzyskała jeden z najwyższych wyników w kraju. Szóstoklasiści spisali się na 34,9 pkt. O jedną dziesiątą lepsza była Podstawowa Szkoła Międzynarodowa z ul. Jagielskiej, ale z uwagi na swój specyficzny charakter nie jest ona reprezentatywna dla większości szkół w Polsce. 

Więcej w najnowszej "Ziemi".

Jolanta Sosnowska


A A A
15.06.2012
godz.08:33
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość