przejdź do Sochaczew.pl
214526 odwiedzin
Mają talent!

Grupa L’ombelico del Mondo przeszła tzw. pre-casting do programu „Mam Talent”. Rytmy sochaczewskiej samby podbiły serce producenta show. Zespół zagości na antenie telewizji TVN.

Dyrektor artystyczny L’ombelico… Jan Wierzchowski  miał mieszane uczucia dotyczące udziału w programie. Przyznaje, że była to dla niego trudna decyzja.

- Do tej pory odżegnywaliśmy się od komercyjnego nurtu. Wychodziliśmy z założenia, że jesteśmy niezależnym i samowystarczalnym stowarzyszeniem. Stałe poszerzanie zakresu naszej działalności spowodowało jednak, że musieliśmy trochę zweryfikować nasze poglądy - powiedział nam.

Grupa zdaje sobie sprawę z mieszanych komentarzy dotyczących „Mam Talent”. W odpowiedzi na docierającą do niej krytykę, przedstawia prostą i dobitną argumentację.

- Wokół nas skupionych jest około dwustu osób. Musimy zapewnić im sprzęt, opłacić dwie siedziby: tzw. piekarnię przy ul. Traugutta, a także, w związku z organizowanym przez nas festiwalem „Ulicznicy”,  budynek na przystani nad Bzurą - tłumaczy Jan Wierzchowski. - Jeżeli chcemy nadal działać  z dotychczasowym rozmachem, a mam tu na myśli również prowadzone przez nas różnorodne warsztaty dla młodzieży, musimy poszukać dodatkowych źródeł finansowania. Naszym celem nie jest wygranie „Mam Talent”. Program jest dla nas szansą na wypromowanie się, a przez to znalezienie dodatkowych źródeł dochodów pochodzących z koncertów.

L’ombelico del Mondo jest na dobrej drodze do zrealizowania tego celu. Podczas pre-castingu (a więc wstępnej selekcji przed występem na antenie) grupie poszło bardzo dobrze.

- Jedyne wątpliwości ze strony ekipy show polegały na tym, że miała obawy, czy nie zdominujemy programu - mówi Jan Wierzchowski. - Usłyszeliśmy, że jest nas tak dużo i jesteśmy tak głośni, że możemy „zakrzyczeć” innych uczestników. Ostatecznie byli jednak na „tak”. 

Więcej w kolejnym numerze "ZS".

Agnieszka Poryszewska

A A A
15.06.2012
godz.14:50
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość