przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
244611 odwiedzin
Nie chcemy tego proboszcza

 

Około 50 osób zjawiło się na spotkaniu wiernych z parafii Boryszewskiej, by wyrazić swoje niezadowolenie ze sposobów sprawowania posługi duszpasterskiej przez obecnego dodajmy, nowego proboszcza. Zwołali się przez internet by wypracować jakieś wspólne stanowisko i postanowić co dalej. Wśród zabranych widać było również niektórych miejskich radnych.

Narzekano na apodyktyczność proboszcza, na cennik usług kościelnych, że kogoś nie pochował jak należy… Widać było, że niezadowolenie narastało od dłuższego czasu i nie ma w ludziach już woli godzenia się i wyjaśniania nieporozumień. W to już nie wierzą. Są zdesperowani i zdecydowani walczyć o zmianę proboszcza, przynajmniej ci którzy zjawili się na spotkaniu. Gdyby się nie udało, niektórzy deklarowali zmianę parafii.

Nawet coraz silniejszy deszcz nie studził emocji. Chcieli nawet ruszyć pod plebanię, by wygarnąć swoje żale, ale ostatecznie postanowiono działać bardziej planowo. Zwołać za pomocą Internetu, esemesów i ustnych przekazów większe zgromadzenie spisać wszelkie żale do księdza proboszcza, i sporządzić listę osób które chciałyby tej zmiany. Podkreślano, że nie występują przeciw kościołowi a jedynie konkretnemu człowiekowi, który jak mówią: „Ma wielką potrzebę dominowania”. „Nawet nie da się przeprosić tylko odwróci się na pięcie i odejdzie.” „On przecież wie, że go nie chcemy.”

Więcej w najnowszym, wtorkowym wydaniu "Ziemi". 

Sławomir Burzyński

A A A
01.06.2012
godz.15:50
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt