przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245193 odwiedzin
Kolejne podpalenie

 

W centrum Sochaczewa doszło do kolejnego podpalenia. Tym razem ogień podłożono pod sklepem obuwniczym znajdującym się na targowisku przy ul. Pokoju. Gdy zjawiliśmy się na miejscu, trwały czynności policyjne.

W przeciwieństwie po poprzedniego podpalenia do którego doszło na ul. Żeromskiego, tym razem  wysokość strat nie jest duża.

- Ogień podłożono od strony ul. Pokoju. Nie rozprzestrzenił się on na resztę budynku. Spalił się jedynie fragment sidingu. Po spodem znajduje się solidny mur i to uchroniło nas przed katastrofą - powiedziała nam właścicielka sklepu Agnieszka Krawczyk.

Jak przyznaje nasza rozmówczyni, płomienie pojawiły się od „magazynowej” części sklepu. Obsługa rzadko korzysta z tylnego wyjścia. Dlatego też trudno dokładnie ustalić kiedy doszło do podpalenia.

- Płomienie mogły pojawić się w nocy, ale także w weekend. Zniszczenia zauważyliśmy we wtorek. Niezwłocznie powiadomiliśmy  policję. Jesteśmy bardzo ciekawi jakie będą efekty ich ustaleń - mówi Agnieszka Krawczyk.

Podpalacz lub podpalacze zadali sobie sporo trudu. Aby dostać się na niewielki taras otaczający budynek, najpierw pokonać musieli ogrodzenie. Przez płot przerzucili sporo kartonów znalezionych na targowisku. Potem zostały one wykorzystane do podłożenia ognia. Pozostałości na miejscu świadczą, że pito tam alkohol.

- W najbliższym czasie planowaliśmy przeprowadzić w sklepie gruntowny remont. Nie zmienia to faktu, że widok jaki zastaliśmy na zapleczu wprawił nas w ogromne zdenerwowanie. Kolejny raz ktoś dopuścił się w Sochaczewie bezmyślnego wandalizmu - dodaje Agnieszka Krawczyk. - Gdyby wybuchł pożar,  mógłby on przenieść się na pobliskie budynki. W jednym z nich znajduje się np. księgarnia. Nasz asortyment również jest łatwopalny. Zamiast targowiska moglibyśmy mieć tu pogorzelisko.

Do tematu podpaleń wrócimy w kolejnym numerze „Ziemi Sochaczewskiej”.

(ap)

A A A
29.05.2012
godz.13:27
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt