przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245193 odwiedzin
Inspiracje Zdzisława Chlebowskiego

Portery, pejzaże, kwiaty to główne artystyczne inspiracje Zdzisława Chlebowskiego. 21 września w galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się wernisaż prac autora. Wystawa nosi tytuł „Moje fascynacje”.

Zdzisław Chlebowski jest rodowitym sochaczewianinem. Z wykształcenia jest magistrem historii, skończył także studia podyplomowe - plastyka i wiedza o kulturze a także kurs kwalifikacyjny oligofrenopedagogiki. Od ponad trzydziestu lat pracuje jako nauczyciel. Rysuje i maluje od zawsze, z większymi i mniejszymi przerwami, przeważnie dla siebie lub znajomych.

- Tytuł wystawy to „Moje fascynacje”. Obrazuje to sam plakat, na którym znajduje się portret mojej wnuczki - mówi Zdzisław Chlebowski. - Na swoich pierwszych wystawach prezentowałem wyłącznie portrety, teraz pokazuję większą różnorodność prac. Sporo z nich to inspiracje zaczerpnięte z podróży po całym świecie, kiedy poznaję nowych ludzi, oryginalne miejsca, czy wyjątkową roślinność. Wszystkie te obrazy próbuję uwieczniać.

Na wystawie zaprezentowane zostały m.in. dyplomy i certyfikaty. Zdzisław Chlebowski działa artystycznie również w internecie. Bierze udział w konkurach, w których rywalizuje z innymi artystami. Został zaproszony do jednej z grup (malezyjskiej) skupiających artystów z całego świata. Publikowane prace są oceniane przez amatorów i profesjonalistów. Trójka autorów, którzy otrzymają najwięcej pozytywnych recenzji, dostaje dyplomy - złoty, srebrny i brązowy. - Do tej pory udało mi się zdobyć jedno złoto i dwa srebra. Pod jednym moim portretem otrzymałem nawet recenzję od jakiegoś krytyka sztuki - opowiadał autor wystawy.

W czwartkowe popołudnie na wernisaż przybyło wielu mieszkańców, znajomych, przedstawicieli sztuki, byłych i obecnych uczniów Zdzisława Chlebowskiego. Gości, wraz z autorem wystawy, witała dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie, Barbara Bronicz, zachęcając do jej oglądania. Wystawa Chlebowskiego będzie dostępna do końca października w galerii MBP, na pierwszym piętrze kramnic miejskich.

Maciej Frankowski

 

A A A
25.09.2017
godz.08:53
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt