przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245191 odwiedzin
Biblioteka przyciąga

O tym, że sochaczewska biblioteka to nie tylko miejsce wypożyczania książek, wiedzą już chyba wszyscy. Nasza książnica organizuje wystawy, spotkania, konkursy, spektakle, a wszystko po to, aby zachęcić mieszkańców do odwiedzin. Szczególnie aktywnie MBP zabiega o młodych czytelników, czego świetnym przykładem może być „Lato w Bibliotece”.

We wszystkich filiach odbywały się darmowe zajęcia i warsztaty, z których skorzystało blisko 800 dzieci. Mieszczący  się w kramnicach odział dla dzieci przez cały lipiec prowadził zajęcia dla uczestników w wieku od 6 do 12 lat. Wzięło w nich udział blisko 600 maluchów.

Wakacje   rozpoczęła „biblioteka pod chmurką” -  spotkanie odbyło się w ruinach sochaczewskiego zamku. Kolejne dni uczestnikom wypełniały zajęcia o charakterze artystycznym. Pod okiem Barbary Jachimowicz i Waldemara Zakrzewskiego dzieci poznały tajniki kompozycji obrazu, możliwości, jakie daje fotografia cyfrowa, nauczyły się operować kadrem i kolorem. Tradycyjnie już nie mogło zabraknąć w bibliotece zajęć komiksowych poprowadzonych przez Łukasza Kucińskiego. Dzieci spotkały się też z genealogiem Anną Ziejewską, archeologiem Anną Wachowską oraz kolekcjonerem monet i autografów Leszkiem Głowackim.

Odbyły się lekcje pokazowe zorganizowane we współpracy z Centrum Helen Doron.  Uczestnicy zajęć odwiedzili redakcję „Ziemi Sochaczewskiej”, mieli też możliwość sprawdzić się w roli spikerów podczas wizyty w rozgłośni Radia Sochaczew. Ostatnie dwa tygodnie lipca były poświęcone na zajęcia o charakterze profilaktycznym oraz zabawy ruchowe podczas pobytu w Centrum Zabaw „Świat Dziecka”.

Ponadto przez cały czas trwania wakacji dzieci mogły korzystać ze stanowisk komputerowych, gier na konsolę X-box czy planszówek. Mogły też doskonalić swoje umiejętności plastyczno-techniczne, bawiąc się plasteliną czy samodzielnie podejmować inne inicjatywy artystyczne, jak choćby improwizowany spektakl Kabaretu Horrorek.

W chodakowskim oddziale dla dzieci zajęcia wakacyjne odbywały się w lipcu, dwa razy w tygodniu. Dzieci korzystały z gier stolikowych, karcianych i planszowych, słuchały głośnego czytania wierszy, bajek i opowiadań. Warsztaty oparte były na motywie podróży po świecie. Wzięło w nich udział ponad 150 najmłodszych mieszkańców. Na każdych zajęciach „udawano się” w inne miejsce, czytano o obyczajach i kulturach, poznawano dzieci mieszkające w danych rejonach. Uczestnicy wykonali m. in. piniaty - nieodzowny element zabaw meksykańskich dzieci, afrykańskie naszyjniki, akwarium z mieszkańcami podwodnego świata, oraz  pióropusze i amulety indiańskiego wodza. Rysowano też amazońskie zwierzęta i chińskie znaki, dzieci brały udział w karaoke i grach tanecznych, rozwiązywały krzyżówki, rebusy i quizy. Ostatniego dnia zajęć na maluchy czekała fotobudka, nagrody i dyplomy za udział.

Filia mieszcząca się przy ul. 15 Sierpnia prowadziła zajęcia  dla 35 dzieciaków. Uczestnicy spotkań, posługując się kolorowym papierem, plasteliną, kredkami, farbami, tworzyli letnie pejzaże i dzielili się swoimi wrażeniami z wakacji. Nie obyło się bez opowieści o ulubionych książkach, baśniowych przyjaciołach, zwierzętach w literaturze. Owocami sierpniowych spotkań były zakładki do książek, widokówki i karty pocztowe. Dużym powodzeniem cieszyły się również gry stolikowe i planszowe.

Wakacje już dawno za nami, a biblioteka zaprasza na kolejne ciekawe przedsięwzięcia. (opr. sos)

A A A
26.09.2017
godz.08:12
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt