przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
244678 odwiedzin
Jolanta Gonta dziękuje za organizację dożynek

Na początku września, wspólnie z mieszkańcami powiatu, dziękowaliśmy za tegoroczne plony. Po uroczystej mszy świętej na wszystkich czekało moc atrakcji na scenie i wokół niej. Nie zabrakło ceremoniału dożynkowego, m.in. obrzędu dzielenia poświęconym chlebem, były koncerty muzyczne, konkursy, stoiska wystawiennicze, wesołe miasteczko i zabawa taneczna do późnych godzin wieczornych. Trudno byłoby stworzyć taką formę święta, gdyby nie pomoc wielu osób i instytucji.

Jolanta Gonta, starosta sochaczewski, składa wyrazy uznania współorganizatorom dożynek - Urzędowi Miejskiemu w Sochaczewie na czele z burmistrzem Piotrem Osieckim oraz parafii pw. św. Brata Alberta w Sochaczewie - Karwowie, jej proboszczowi ks. Zbigniewowi Żądło i całej Radzie Parafialnej za aktywne włączenie się w organizację powiatowego święta plonów.

Starosta składa także podziękowania za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie uroczystości dożynkowych partnerowi strategicznemu tegorocznych Dożynek Powiatowych - firmie PZU a także Maciejowi Małeckiemu, sekretarzowi stanu w kancelarii Prezesa Rady Ministrów za osobiste zaangażowanie i okazaną pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie dziękuje partnerom święta plonów: Mazowieckiemu Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego oddział Bielice - dyrektorowi Krzysztofowi Szumskiemu, Sławomirowi Tomaszewskiemu, przewodniczącemu Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej oraz Arturowi Komorowskiemu, dyrektorowi Sochaczewskiego Centrum Kultury.

Ponadto samorząd powiatowy składa wyrazy wdzięczności za uświetnienie tego ważnego wydarzenia wszystkim delegacjom dożynkowym z gmin powiatu sochaczewskiego oraz honorowym powiatowym starostom dożynkowym - Magdalenie i Sławomirowi Kwiatkowskim, piekarni Sylwestra Kaczmarka za wykonanie chlebów dożynkowych oraz Środowiskowemu Domowi Samopomocy i Pracowni Etnograficznej „Powsinianie”, działającej w ramach Wilanowskiego Centrum Kultury za wieniec dożynkowy.

Szczególne podziękowania Starostwo Powiatowe w Sochaczewie kieruje do sponsorów: Sime Polska za ufundowanie grochówki, Gospodarstwa Ogrodniczego „Tęczowy Ogród” z Brzozowca, sklepu Granit Quality Parts Sochaczew, firmy TUW - Wiesławy Tomaszewskiej.

Podczas święta plonów zawsze możemy liczyć na pomoc Powiatowego Koła Pszczelarzy oraz sochaczewskich placówek terenowych KRUS i ARiMR. Podziękowania za pomoc w organizacji składamy również Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie, Ochotniczej Straży Pożarnej z Brochowa oraz Szpitalowi Powiatowemu w Sochaczewie.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

 

 

A A A
25.09.2017
godz.11:33
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt