przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
244606 odwiedzin
Remont wschodniego skrzydła urzędu na finiszu

Sochaczewski ratusz, mieszczący się w budynku z lat trzydziestych minionego stulecia, od lat jest gruntownie remontowany. Dzięki prowadzonej krok po kroku modernizacji, klienci UM mają już do dyspozycji m.in. windę, podjazd i toalety dla niepełnosprawnych, przestronne Biuro Obsługi Klienta, przeniesioną na parter kasę oraz klimatyzowaną salę ślubów.

Właśnie trwa przebudowa pomieszczeń biurowych II piętra oraz całej klatki schodowej. Firma Sochbud na wykonanie robót ma czas do 1 grudnia. Prace są bardzo rozległe. Jest to zmiana obecnego układu pomieszczeń, rozbiórka ścian działowych i budowa nowych w lekkiej konstrukcji, wybicie nowych otworów pod projektowane drzwi, wymiana tynków, które obecnie, zgodnie z budownictwem sprzed prawie stu lat, są docieplone trzciną. Wymienione zostaną wszystkie drzwi, jak i cała instalacja elektryczna. Piętro czeka dobudowa wentylacji, montaż oświetlenia awaryjnego, instalacji przeciwpożarowej, przeciwpożarowego wyłącznika prądu, całej sieci komputerowej. Wykonane zostały też niektóre prace na klatce schodowej, gdzie wymieniono już okładzinę schodów. Przestrzeń czeka jeszcze na nowe balustrady, wygładzenie i pomalowanie ścian oraz sufitów.

Zgodnie z wymogami ratusza, ekipy nie wyłączają z użytku całej kondygnacji, dlatego najpierw budowlańcy weszli na wschodnie skrzydło, a po zakończeniu prac przejdą na zachodnie. Ponieważ prace prowadzone są w funkcjonującym obiekcie, wykonawca musi ograniczyć do minimum pylenie oraz hałas zakłócające obsługę klientów, a szczególnie uciążliwe roboty wykonywać po godzinach urzędowania.

- Prace we wschodnim skrzydle mają potrwać do końca września - mówi naczelnik wydziału inwestycji i modernizacji, Urszula Cielniak. - Chcemy, by w październiku urzędnicy, którzy zajmują obecnie zachodnie skrzydło, przenieśli się do wschodniego. Dlatego wybraliśmy już dostawcę mebli, które pojawią się na drugim piętrze, jak tylko pomieszczenia zostaną oddane do użytku. Taka przeprowadzka będzie bardzo skomplikowaną operacją i na pewno zajmie kilka dni. W tym czasie firma Sochbud ma się zająć remontem klatki schodowej. Zdaję sobie sprawę, że obecna sytuacja może być uciążliwa dla klientów ratusza, dlatego proszę o cierpliwość i zapewniam, że prace prowadzone są najsprawniej, jak to tylko możliwe.

II piętro zajmie Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami, Referat Księgowości, Referat Podatkowy i Wydział Sekretarza Miasta.

Gmach ratusza powstał w latach 30. XX wieku. W latach 60. rozbudowano go od strony wschodniej, ale już bez podpiwniczenia. W latach 2008-2009 nadbudowano IV piętro, powstała winda, wymieniono centralne ogrzewanie. Potem wyremontowano piwnice, III i I piętro, wraz z salą obrad rady miasta, a w minionym roku także parter. Na najniższej kondygnacji można teraz załatwić większość urzędowych spraw - wyrobić dowód osobisty, pobrać kopię aktu urodzenia w USC, złożyć podanie lub pobrać wzory druków w Biurze Obsługi Klienta, potwierdzić profil zaufany, wnieść w kasie opłatę za śmieci itd. Ostatnim elementem remontu będzie już tylko docieplenie ścian tam, gdzie jeszcze brak izolacji, oraz pomalowanie elewacji.

Sebastian Stępień

 

A A A
27.09.2017
godz.09:32
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt