przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245119 odwiedzin
Pomagamy ofiarom sierpniowej nawałnicy

Sochaczew przekaże 20.000 zł gminie Brusy na usuwanie skutków nawałnicy, jaka przetoczyła się w połowie sierpnia przez Bory Tucholskie i kilka okolicznych powiatów. Gdy wiatr ustał, miejscowi strażacy przyznawali, że czegoś takiego jeszcze nie widzieli. Decyzję o wsparciu poszkodowanych sochaczewscy radni podjęli na piątkowej (22.09) sesji Rady Miasta.

Burmistrz zaproponował, aby z budżetu miasta przekazać gminie Brusy w powiecie chojnickim 20.000 zł na oczyszczanie ulic, placów i terenów zielonych zniszczonych przez niedawną wichurę. Naprawa szkód kosztuje, a gmina do bogatych nie należy, dlatego każda złotówka przekazana przez solidarnych z poszkodowanymi rodaków jest na wagę złota.

- Skala zniszczeń była tam ogromna. Wichura uszkodziła ponad 800 obiektów, niektóre z nich całkowicie. Prawie 30 rodzin zostało dosłownie bez dachu nad głową i samorząd musi im zapewnić schronienie przed zbliżającą się zimą. Nadal część rodzin mieszka w udostępnionych przez władze lokalne przyczepach kempingowych. Brusy rozważają zakup ogrzewanych kontenerów mieszkalnych, w których ludzie mogliby przetrwać zimę i pilnować odbudowy domów. Nasze 20 tys. będzie dla tej gminy wymiernym wsparciem - mówi burmistrz Piotr Osiecki.

Brusom, swej gminie partnerskiej, pomagał też Ożarów Mazowiecki, który zorganizował akcję na rzecz poszkodowanych. Trafiły do nich piły łańcuchowe, plandeki, młotki, gwoździe, woda do picia, konserwy, środki czyszczące itp.

 

 

A A A
27.09.2017
godz.13:52
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt