przejdź do Sochaczew.pl
214249 odwiedzin
Noc Poezji i Muzyki

W imieniu grupy Sochaczewskie Wieczory Literackie, działającej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej, zapraszamy na pierwszą Noc Poezji i Muzyki w Sochaczewie „Wierszotorówka”. Poetyckie spotkanie potrwa dwa dni (1- 2 września).

W piątek 1 września uczestnicy spotkają się w kramnicach, w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. 1 Maja. O 17.00 rozpocznie się rejestracja uczestników, o 18.15 zaprezentuje się grupa Sochaczewskich Wieczorów Literackich (z muzyką Andrzeja Kopy), o 19.30 zaplanowano prezentację poszczególnych grup poetyckich gościnnie przybyłych do Sochaczewa (także z muzyką Andrzeja Kopy), a o 21.00 wystartuje otwarty Turniej Jednego Wiersza.

Turniej jest otwarty dla wszystkich chętnych z całego kraju, którzy ukończyli 16 lat, amatorów, profesjonalistów, zrzeszonych i niezrzeszonych. Autor zgłasza jeden utwór poetycki, o dowolnej tematyce, nigdzie dotąd nienagradzany i niepublikowany. Zgłoszenia utworu należy dokonać osobiście 1 września tuż przed turniejem. Przewidziane są m.in. trzy nagrody na łączną kwotę 1000 zł. Ich fundatorami są m.in. burmistrz i starosta sochaczewski. Szczegółowy regulamin turnieju można znaleźć na stronie internetowej: bibliotekamiejska.sochaczew.pl

Wiersze oceni jury w składzie: Dorota Ryst, Jerzy Jankowski i Marek Boczek. Podczas obrad jury wystąpi gość, gwiazda wieczoru, kompozytor i muzyk Władysław „Gudonis” Komendarek. Ogłoszenia wyników można się spodziewać o 23.00.

Drugiego dnia poeci spotkają się na placu Kościuszki skąd o 9.30 wyruszą do Brochowa. Zwiedzą z przewodnikiem tamtejszy kościół, następnie pojadą do Żelazowej Woli, zwiedzą dworek i park w muzeum Chopina, wysłuchają koncertu chopinowskiego, o 14.00 pojadą zwiedzać Muzeum Kolei Wąskotorowej, a o 17.00 ruiny zamku książąt mazowieckich. Wieczorem przeniosą się do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, gdzie o 19.00 rozpocznie się konkurs na limeryki i fraszki o Sochaczewie.

O szczegóły przedsięwzięcia, warunki udziału, należy pytać organizatorów „Wierszotorówki” pod numerem telefonu 602-136-187.

daw

 

A A A
30.08.2017
godz.19:22
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość