przejdź do Sochaczew.pl
214353 odwiedzin
Pensjonariusze nie narzekają na nudę

W ostatnim czasie pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie wzięli udział w kilku wyjazdach. Każdy z nich był okazją do integracji, poznania nowych miejsc, a także zgromadzenia ciekawych wspomnień.

Ponieważ do młodzieszyńskiego DPS przybywają często mieszkańcy z różnych stron Polski, w placówce zorganizowano wycieczkę do Sochaczewa oraz Niepokalanowa. W ten sposób pracownicy postanowili przybliżyć podopiecznym najbliższą okolicę. Pensjonariusze zwiedzili miasto. Byli też gośćmi Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w bazylice w Niepokalanowie. Pretekstem do jej odwiedzenia była zbliżająca się 76. rocznica męczeńskiej śmierci księdza Maksymiliana Kolbego.

Ponieważ marzeniem mieszkańców był rejs statkiem po Wiśle, celem kolejnej wyprawy był Płock. Rejs, który odbył się 16 sierpnia możliwy był dzięki uprzejmości przedstawicieli Żeglugi Wyszogrodzkiej. Dla tak kameralnej liczby pasażerów przypłynęli oni dwupokładowym statkiem‚ „Marianna’’, aby uczestnicy rejsu czuli się komfortowo, bez żadnych ograniczeń wynikających z ich niepełnosprawności.

Z kolei w poniedziałek, 21 sierpnia, sześcioro mieszkańców Domu Pomocy Społecznej wraz z terapeutami zajęciowymi udało się na niezwykły wyjazd. Jego celem było odwiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Pensjonariusze mieli okazję zwiedzić obiekt, a także wysłuchać koncertu organowego.

opr. ap

 

A A A
29.08.2017
godz.09:06
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość