przejdź do Sochaczew.pl
215168 odwiedzin
Boisko już za miesiąc

Trwa budowa boiska wielofunkcyjnego przy szkołach podstawowych nr 1 i 3. Postęp prac jest imponujący. Inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem i powinna zostać ukończona do końca września tego roku.

W ramach prac budowlanych powstanie trzytorowa, 200-metrowa bieżnia, o nawierzchni poliuretanowej, wraz ze stumetrowym rozbiegiem do skoku w dal. Na przyszkolnym terenie powstanie wielofunkcyjne boisko, również z poliuretanową nawierzchnią, na którym będzie oznaczone pole do gry w piłkę ręczną oraz dwa boiska do koszykówki. Wokół placu gry zlokalizowane będą piłkochwyty. Termin realizacji przedsięwzięcia wyznaczono na 29 września.

- Do dzisiaj wykonano drenaż, który będzie odprowadzał wodę z boisk i bieżni. Został on już zakopany i obsypany warstwami podbudowy. W kolejnym etapie, system odwodnienia będzie włączony do miejskiej sieci kanalizacji deszczowej. Położono już geowłókninę, krawężniki wokół bieżni i boisk, wysypano piasek i grube kruszywo – o postępie inwestycji mówi naczelnik Wydziału Inwestycji i Modernizacji UM, Urszula Cielniak. - W następnej kolejności pracownicy wysypią warstwę drobnego kruszywa i materiały podkładowe pod dwuwarstwową, poliuretanową nawierzchnię. Kompleks będzie oświetlony. Kable zostały już zakopane pod ziemią. W jednym z końcowych etapów prac staną cztery słupy. Na każdym z nich będą zainstalowane po dwie lampy. Ostatnie prace to zagospodarowanie terenu. Posadzona zostanie zieleń, staną elementy tzw. małej architektury, czyli ławki i kosze na śmieci – dodaje Urszula Cielniak.

Inwestycję wykonuje firma ZIEL-BUD z Warszawy. Koszt budowy szkolnego kompleksu sportowego to 1.043.728 zł. Pieniądze na to przedsięwzięcie w całości pochodzą ze środków własnych Urzędu Miejskiego w Sochaczewie. (mf)

 

 

A A A
31.08.2017
godz.11:22
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość