przejdź do Sochaczew.pl
214251 odwiedzin
WIELKA PRYWATKA NA PLAŻY

Już tylko kilka dni zostało do trzeciej edycji Święta Bzury w Sochaczewie. Wielkie świętowanie na plaży miejskiej już w niedzielę, 27 sierpnia. Początek o godz. 10.00, a finał zaplanowano na późne godziny wieczorne. Zapowiada się wiele atrakcji, konkursów i nagród. Impreza jest organizowana przez Express Sochaczewski oraz Miasto Sochaczew. Przy tej okazji Express Sochaczewski będzie świętować XV-lecie.

 

Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Krzysztof „Jary” Jaryczewski wraz z muzykami Oddziału Zamkniętego. Zabrzmią takie ich hity, jak: „Ten wasz świat” , „Obudź się”, „Andzia i ja”, „Zabijać siebie” czy nieśmiertelne „Party”, znane jako „Zróbmy dziś prywatkę”. I właśnie pod hasłem „prywatka na plaży” będziemy bawić się w tym roku.

 

Muzyka dla wszystkich

 

Na estradzie, w czasie Święta Bzury, królować będzie muzyka rockowa. Poza główną gwiazdą wystąpi także ulubiony, szczególnie przez młodych mieszkańców Sochaczewa i okolic, zespół Tajm wraz ze swym liderem Jarosławem Siewierskim. Wykonawcy przygotowują dla swych fanów moc muzycznych niespodzianek. Tradycyjnie będą znane covery oraz własne autorskie utwory.

Nie zabraknie też innych muzycznych atrakcji. Przed rokiem sporym powodzeniem cieszył się konkurs dla publiczności „Mikrofon dla wszystkich”. Najodważniejsi pasjonaci śpiewania również w tym roku będą mogli spróbować swych sił w dowolnie wybranych piosenkach. Jak zwykle będą nagrody dla amatorów śpiewu.

 

Świętowanie na sportowo

 

Podobnie jak w poprzednich dwóch edycjach, odbędą się są rodzinne zawody kajakowe. Jednak nie wszyscy lubią wodę. Ci zaś mogą zmierzyć swe siły w turnieju siatkówki plażowej oraz rugby na plaży. Nie zabraknie też konkursów i quizów z wiedzy o Bzurze i Sochaczewie.

FC Dragon przygotowuje aż 4 konkurencje sprawnościowe. Najpierw zapowiadany jest rodzinny bieg przełajowy po najbliższej okolicy. Odbędzie się też turniej armwreslingu, czyli mocowania się na rękę. Zawody przyciągają zawsze nie tylko męskich siłaczy, ale też kobiety i dzieci. Zaskakującym było, że najmłodsi dzielnie stawali do siłowania się na rękę i zacięcie walczyli o laury. Kolejna konkurencja przygotowana przez Dragona to przewracanie na czas wielkiej opony. Konkurs ten wymaga sporej siły fizycznej. Jednak chętnych w poprzednich latach nie brakowało. Tradycyjnie jak zwykle Dragon zaprezentuje pokaz sztuk walki. Zapewne, jak zwykle, najwięcej zainteresowanych przyciągną walczące dziewczęta, które doskonale sobie radzą w sportach walki.

 

Na wodzie i lądzie

 

Ogromnym powodzeniem od początku cieszą się otwarte zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Sochaczewa. Zawody startują wczesnym rankiem. Konkurs jak co roku organizuje Związek Wędkarski Koło Sochaczew - Miasto.

Konkurencje sportowo-rekreacyjne to również cieszące się ogromnym zainteresowaniem przeciąganie liny. Ta konkurencja przyciąga całe rodziny. W pierwszych zawodach Święta Bzury jednym z uczestników był Piotr Osiecki, burmistrz miasta. Zapewne weźmie udział także w tym roku.

Nie zabraknie także jak zwykle druhów z Hufca ZHP Sochaczew, którzy w tym roku świętują swój jubileusz 80-lecia. Tradycyjnie harcerze będą uczyć chętnych wiązania węzłów żeglarskich. Z kolei wodniacy z WOPR dadzą pokaz ratownictwa wodnego. Odbędą się również pokazy surviwalu. Zapewne będzie bardzo wyczynowo, ale jednocześnie praktycznie. W poprzednich edycjach największe zainteresowanie wzbudził pokaz, jak wykrzesać ogień bez użycia zapałek i zapalniczki, tylko pocierając dwa drewienka. Z pewnością wielka atrakcją będzie prezentacja Stowarzyszenia My Słowianie. Młodzi ludzie zafascynowani najdawniejszą historią i tradycją ziem polskich pokażą, jak wyglądała dawna kuchnia Polan, jak spędzali dni pracy i zabawy nasi przodkowie, jak bawili się najmłodsi.

Zapraszamy też do wystawienia się innych twórców, aby mogli pokazać swe unikalne przedmioty. Kontakt dla chętnych – tel. (46) 862 15 82. Czekamy na zgłoszenia.

 

Nie tylko dla poetów

 

Pokazom i prezentacjom oraz licznym konkursom towarzyszyć będzie finał konkursu na wiersz o rzece Bzurze, organizowany przez nas redakcję „Expressu”. Swoje utwory można dostarczać listownie na adres redakcji: ul. Żeromskiego 29 G, 96-500 Sochaczew z dopiskiem „Konkurs Laur Bzury” (wydruk komputerowy lub maszynopis) lub przesyłać mailem na adres: bogumila@exmedia.pl - dopisek „Laur Bzury”. Czekamy na tegorocznego zdobywcę statuetki na najlepszy wiersz. Ostateczny termin do 14 sierpnia do północy (drogą mailową) i do 16 sierpnia (odbiór pocztowy, liczy się data stempla).

Dodatkowo odbędzie się również konkurs wiedzy o Bzurze. Pytania nie będą trudne dla mieszkańca Sochaczewa, i to niezależnie od wieku. Wracamy też do konkursu hawajskiego dla dzieci. Rok temu cieszył się wielkim zainteresowaniem najmłodszych dziewcząt, które pięknie się przebrały. W strefie ekologicznej – przy survivalu oraz stoisku ZWiK - będzie można sprawdzić swą wiedzę na temat ekologii. atomiast na stoisku Expressu Sochaczewskiego będą do nabycia książki o Sochaczewie i okolicy, m.in. „Opowieści niezwykłe i niesamowite”. A obok na wystawie fotograficznej możliwość obejrzenia starych zdjęć Sochaczewa. Atrakcji przybywa, więc warto zarezerwować sobie ostatnią niedzielę sierpnia i przybyć na plażę.

Święto Bzury tradycyjnie organizuje redakcja Expressu Sochaczewskiego wraz z Miastem Sochaczew, przy wsparciu MOSiR Sochaczew, Sochaczewskiego Centrum Kultury, ZHP Sochaczew, WOPR Sochaczew, Kajakowców Sochaczewa, Rugby Veterans Orkan Sochaczew, FC Dragon.

Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Sochaczewa. Zapraszamy wszystkich i liczymy, że pogoda nam dopisze.

BN

A A A
23.08.2017
godz.10:33
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość