przejdź do Sochaczew.pl
215156 odwiedzin
Pomóżmy Pawłowi Kubiakowi

Podczas zaplanowanego na niedzielę 27.08 Święta Bzury, wśrod wielu imprez odbędzie się również akcja pomocy Pawłowi Kubiakowi, byłemu komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie, w walce o zdrowie. W trakcie imprezy odbędzie się zbiórka i aukcja na refundację kosztów jego leczenia. Jeden ze wspaniałych darów na ten cel przekazała premier Beata Szydło.

 

St. bryg. Paweł Kubiak od 1997 do 2014 roku był Komendantem Rejonowej i Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. W grudniu 2016 roku, po nagłym zatrzymaniu akcji serca doznał utraty świadomości, której nie może odzyskać do dziś. Ratunkiem dla byłego komendanta jest długotrwała rehabilitacja, która wraz ze specjalistyczną pomocą medyczną daje nadzieję na powrót do zdrowia i odzyskania sprawności fizycznej. Koszty leczenia jednak przekraczają możliwości jego bliskich. Jedynym ratunkiem jest pomoc mieszkańców, którzy mogą wesprzeć rodzinę w trudnej sytuacji i pomóc w walce o zdrowie Pawłowi Kubiakowi. Stąd też apel o pomoc finansową na leczenie pana Pawła.

Na aukcji będą licytowane atrakcyjne fanty, a zysk z ich sprzedaży przeznaczony będzie na pokrycie kosztów rehabilitacji i specjalistyczną opiekę medyczną.

Pula fantów powoli rośnie, ale czekamy też na zgłoszenia innych ofiarodawców, a w dniu Święta Bzury na hojnych licytujących.

Najcenniejszym darem wystawionym na aukcję będzie broszka Beaty Szydło, premier rządu RP, którą przekazała nam - za pośrednictwem  Macieja Małeckiego, sekretarza stanu w Kancelarii Premiera.

Wyjątkowo cenną piłkę siatkową z autografami reprezentacji Polski w siatkówce przyniósł nam Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew, jako dar od jego syna Adama Orlińskiego, radnego Sejmiku Samorządowego Województwa Mazowieckiego. Mieczysław Głuchowski przekazał natomiast piłkę z autografami „Orłów Górskiego”. Piłkę z podpisem piłkarza Roberta Lewandowskiego przekazał na aukcję Dawid Sobieraj. Sochaczewscy rugbyści ofiarowali cenną piłkę meczową z oficjalnych Mistrzostw Europy w Rugby.

Jednym z darów jest wieniec (poroże) jelenia byka, z kolekcji Sławomira Zbinkowskiego, myśliwego z Koła Łowieckiego Knieja Mazury. Na akcję trafi też piękna, autorska ikona wykonana przez Elżbietę Maciątkiewicz, dyplomowanego ikonopisa z Sochaczewa. Natomiast wędkę Bat Jaxon WJ-Bar 400 przekazał Mariusz Bajurski. Będą też spinki strażackie w kształcie gaśnic - od strażaków, oraz stojak z fajkami.

Swoje trzy autorskie obrazy olejne podarował Stanisław Werle – West, znany mieszkańcom Sochaczewa malarz. Są to prace z tańcami hiszpańskimi. Trzy piękne akwarele przekazał Zdzisław Pakuła, właściciel Galerii „Miś” w Sochaczewie. Z kolei obraz Jarosława Trojanowskiego podarował Janusz Szostak.

Wspaniała atrakcja czeka też na pasjonatów latania. Witold Antuszewicz, prezes Sochaczewskiego Stowarzyszenia Lotnictwa Amatorskiego, zaprasza na loty na motolotni oraz śmigłowcem. Opłaty za te przeloty przeznaczone zostaną na konto Pawła Kubiaka. Mamy nadzieję, że nie zabraknie amatorów silnych wrażeń. Ci, co mają obawy przed lotami, mogą skorzystać z przejażdżek retro samochodami. Dla tych, co myślą o ślubie, szykuje się okazja do wygrania na aukcji ślubnego przejazdu dla młodej pary samochodem retro, który oferują państwo Anna i Maciej Sikora. Wylicytować też będzie można vouchery m. in. na zabiegi kosmetyczne i inne wartościowe fanty.

Przypominamy, że zbiórka i aukcja na rzecz Pawła Kubiaka będzie trwała przez cały czas Święta Bzury. Zostały tylko cztery dni, więc czasu już bardzo mało. Zwracamy się do firm, sochaczewskich artystów, rękodzielników oraz osób prywatnych o przekazywanie cennych fantów na loterię i aukcję. Można je dostarczać do redakcji Expressu Sochczewskiego (ul. Żeromskiego 29G, tel. 46 862 15 82).

Wsparcie finansowe można też przekazywać na rachunek bankowy nr 34 1240 4009 1111 0000 4490 9943 Fundacji „Światło” z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 64, 87-100 Toruń z dopiskiem „Paweł Kubiak”.

BN

A A A
22.08.2017
godz.15:08
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość