przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240902 odwiedzin
Drogi coraz lepsze

Na sochaczewskich drogach nieustannie dużo się dzieje. W ostatnich dniach asfaltem utwardzono ulice Piaszczystą i Zaciszną na Wypalenisku, podobne prace trwają jeszcze na Rybnej i Połanieckiej na Rozlazłowie, oraz Topołowej i Powstańców Warszawy w Chodakowie.

Na utwardzenie Piaszczystej, Zacisznej, Rybnej i Połanieckiej odłożono w budżecie miasta ponad 450 tys. zł, przy czym połowę wydatków pochłonęła najdłuższa z nich - Piaszczysta, a w Rybnej pod drogą ułożono jeszcze kanalizację deszczową. Niestety, tam gdzie pojawia się asfalt, natychmiast jest problem z kierowcami testującymi moc silników.

- Prawie czterdzieści lat czekaliśmy na asfalt i wreszcie jest. Koniec dołów, błota. Dla nas to fundamentalna zmiana. Nagłośnijcie naszą prośbę o progi zwalniające, bo kierowcy pędzą teraz przed naszymi domami jak po autostradzie - powiedział nam jeden z właścicieli domów przy Piaszczystej.

Następna Graniczna i Chodaków
Do końca października asfalt położony zostanie także na odcinku ulicy Granicznej - od skrzyżowania z Młynarską do ulicy Jagiellońskiej. W marcu burmistrz zwrócił się do radnych o 10 tys. zł na wykonanie dokumentacji obejmującej nie tylko drogę, ale też ułożenie kanalizacji deszczowej. W maju, gdy projekty były gotowe, na sesji rady dzielono częściowo ubiegłoroczną nadwyżkę i na Graniczną przeznaczono 430 tys. zł. Przed kilkoma dniami burmistrz ogłosił przetarg na wykonawstwo robót. Obejmują one 665 metrów asfaltu na odcinku Jagiellońska - Młynarska i ułożenie deszczówki. Roboty mają się zakończyć do 30 października.

To nie koniec. W ubiegłym tygodniu wyasfaltowano ulice Topolową i Powstańców Warszawy w Chodakowie, na które odłożono 230 tys. zł. Miasto przymierza się też do utwardzenia destruktem ulicy Przylasek, jej odcinka na długości ogrodzenia cmentarza komunalnego.

Hydro-Instal na Rozlazłowie
Kilka dni temu wybrano firmę, która na zlecenie miasta ułoży kanalizację deszczową i wyleje asfalt na ulicach Małej i Gagarina w dzielnicy Rozlazłów. To sochaczewski Hydro-Instal, a wartość kontraktu sięgnie 487 tys. zł. W Małej i Gagarina ma zostać ułożona sieć kanalizacji deszczowej o łącznej długości 355 metrów. Potem ekipa wyleje asfalt - 251 metrów w ul. Małej i 73 metry w ulicy Gagarina. Po obu stronach pięciometrowej jezdni powstaną pobocza utwardzone tłuczniem. Roboty potrwają najpóźniej do 29 września.

Park Chodaków
Z każdym dniem postęp prac widać także w parku w Chodakowie, gdzie za 2 mln zł gruntownie zrewitalizowany zostanie ponad hektar terenów zielonych. Projekt obejmuje budowę alejek spacerowych, oświetlenia, montaż podświetlanej fontanny, wymianę nawierzchni ulicy Hotelowej, budowę obok niej ścieżki rowerowej i wydzielenie miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Prace potrwają do jesieni.

Daniel Wachowski
daniel.wachowski@sochaczew.pl

Burmistrz Piotr Osiecki o drogowym boomie
Ten rok jest wyjątkowy, bo lista projektów drogowych już teraz liczy niemal 30 pozycji. Miasto sfinansuje asfalt m.in. na Lipowej, Sosnowej, Akacjowej, Olchowej, Jaworowej, Piaszczystej, Topolowej  i Powstańców Warszawy, Zacisznej, Promiennej, Połanieckiej, Radiowej, Jagiellońskiej, Mireckiego i Dalekiej. W wielu innych drogach, jeszcze w tym roku, przed asfaltem ułożymy kanalizację deszczową. To ulice Maczka, Kawalerzystów, Roweckiego i Andersa, Mała i Gagarina, Graniczna, Tęczowa i Malinowa oraz Rybna. Tłuczniem utwardziliśmy wiosną ulice Zygmunta Starego i Bolesława Śmiałego. Pamiętajmy też, że nasz samorząd dokłada niemal 1,5 mln zł do przebudowy, zarządzanej przez powiat, ulicy Trojanowskiej. Program „Drogi zamiast błota” trwa i będzie kontynuowany dotąd, aż problem nieutwardzonych ulic zniknie w naszym mieście.

 

 

A A A
19.07.2017
godz.15:00
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt