przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
239478 odwiedzin
Można się już zapisywać na rajd

Trwają zapisy na XVIII Rodzinny Rajd Rowerowy im. Tadeusza Krawczyka. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie przyjmuje zgłoszenia do 10 sierpnia. Rajd odbędzie się w sobotę 19 sierpnia.  Rowerzyści będą mieli do pokonania 42-kilometrową trasę po ziemi sochaczewskiej.

Rajd wystartuje o godzinie 9.00 z placu Kościuszki, ale już od 8.00 czynne będzie biuro, w którym uczestnicy odbiorą certyfikaty uczestnictwa oraz pamiątkowe koszulki. Tegoroczna trasa prowadzi przez Sochaczew ulicami: Płocką, Gawłowską oraz Batalionów Chłopskich w stronę Juliopola i Młodzieszyna, gdzie odbędzie się postój. Na tym etapie uczestnicy rajdu skierują się w stronę Mistrzewic i Witkowic, gdzie przewidziano kolejny przystanek na odpoczynek. Potem rowerzyści ruszą w stronę szkoły w Kamionie Poduchownym. Tam organizatorzy przewidzieli piknik rodzinny z licznymi atrakcjami. W drodze powrotnej peleton przejedzie przez Witkowice, a dalej kierować się będzie do Żukowa. Rozwiązanie rajdu nastąpi około godziny 14.00 przy placu Kościuszki.

- Już dziś zachęcam do startu całe rodziny - mówi minister Maciej Małecki, który organizuje rajd od pierwszej edycji w 2000 roku. - Przez kilkanaście lat rajd im. Tadeusza Krawczyka stał się fenomenem. W peletonie liczącym 700-800 osób obok siebie jadą dzieci, rodzice, dziadkowie i babcie. Dla wielu rodzin nasz rajd to już dobra rodzinna tradycja. Komandorzy rajdu dbają o tempo, przy którym  nawet „niedzielni rowerzyści” nie zostaną w tyle - dodaje Maciej Małecki.

Cenną pamiątką jest certyfikat udziału w rajdzie, który otrzymuje każdy z uczestników. Weterani mogą pochwalić się kompletem certyfikatów od pierwszej edycji. Peleton prowadzą komandorzy rajdu, a przejazd jest zabezpieczany przez policję, karetkę pogotowia i serwis techniczny.

- Tradycją jest, że co roku przygotowujemy także dla uczestników specjalne koszulki z logo rajdu. Rozdajemy je przed startem wraz z certyfikatami. Każdy z uczestników zakłada koszulkę i razem ruszamy na trasę - informuje Łukasz Gołębiowski koordynator imprezy.

W tym roku to sami uczestnicy mogli wybrać kolor koszulek. Na facebookowym profilu imprezy zakończyło się głosowanie w tej kwestii. Wiemy już, że peleton będzie miał kolor czerwony.

Patronem rajdu jest Tadeusz Krawczyk reprezentant Polski w kolarstwie szosowym biorący udział w wyścigach w latach 80. ubiegłego wieku. Tadeusz Krawczyk najpierw sam osiągał sukcesy, a następnie rozpoczął szkolenie młodzieży. W 1971 został pierwszym trenerem sekcji kolarskiej Orkana, którą prowadził do 1975 roku. Od drugiej edycji w 2001 roku Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany w Sochaczewie nosi imię Tadeusza Krawczyka. Podczas pierwszego rajdu pomagał on w organizacji oraz zapewniał serwis techniczny.

Udział w XVIII Rodzinnym Rajdzie Rowerowy im. Tadeusza Krawczyka jest bezpłatny. Zapisy trwają do 10 sierpnia. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ul. Olimpijskiej 3. Osoby poniżej 18 roku życia mogą zostać zapisane jedynie przez rodziców. Dzieci do lat 14 biorą udział w rajdzie wyłącznie pod opieką dorosłych. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 862-77-59. Regulamin rajdu i wnioski zgłoszeniowe znajdują się na stronach: www.maciejmalecki.pl, www.sochaczew.pl, mosir.sochaczew.pl oraz na profilu Facebooka imprezy. Skan zgłoszenia należy wysłać na adres: rajd.zapisy@interia.pl lub faxem na numer: 862-77-59. Zgłoszenie można dostarczyć również pocztą na adres: MOSiR, ul. Olimpijska 3, 96-500 Sochaczew.

Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Odnowy Sochaczew „Zamek”, poseł Maciej Małecki, Miasto Sochaczew, Sklep rowerowy „od A do Z’’ pani Anny Krawczyk -  żony patrona rajdu. W organizacji pomagają też Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, MOSiR i Dragon Fight Club Sochaczew. W tym roku impreza jest wspierana przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Maciej Frankowski
maciej.frankowski@sochaczew.pl

 

A A A
12.07.2017
godz.13:17
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt