przejdź do Sochaczew.pl
215159 odwiedzin
Rusza budowa boiska

W najbliższych dniach ratusz chce wyłonić wykonawcę, który wybuduje boisko przy Szkole Podstawowej nr 3. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem obiekt zostanie oddany do końca września tego roku.

Budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego na terenie przyszkolnym przy Gimnazjum nr 1 i Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Hanki Sawickiej 5/7 to jeden ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego. Zagłosowało na niego 1070 mieszkańców Sochaczewa, co pozwoliło mu na zajęcie trzeciego miejsca w SBO 2017. Z puli do podziału przypadło na to przedsięwzięcie 400 tysięcy złotych.

To było jednak zbyt mało, aby kompleksowo zrealizować inwestycję. Dlatego burmistrz Piotr Osiecki zaproponował rozwiązanie, a radni miejscy się na nie zgodzili, aby rozpisać to przedsięwzięcie na dwa lata. Oprócz 400 tysięcy w ramach SBO w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta zabezpieczono na to zadanie w 2018 roku dodatkowe 800 tysięcy. Do 28 czerwca zainteresowane firmy mają czas na składanie ofert w postępowaniu przetargowym. Jeśli znajdą się chętni spełniający warunki zamówienia, to na początku lipca ratusz podpisze umowę z wyłonionym wykonawcą robót budowlanych. Zwycięzca przetargu będzie zobowiązany zakończyć prace do końca września tego roku. Inwestycja w zasadniczym stopniu będzie zatem zrealizowana jeszcze w tym sezonie budowlanym. Wiosną przeprowadzone zostaną ewentualnie dodatkowe, kosmetyczne prace.

- Jest to jedyne racjonalne rozwiązanie. Rozkopanie terenu i zostawienie placu budowy na zimę byłoby absurdem i generowałoby dodatkowe niepotrzebne koszty. Poza tym należy pamiętać, że jest to teren przyszkolny i ważne jest także bezpieczeństwo uczniów – mówi Dariusz Dobrowolski, zastępca burmistrza odpowiadający m.in. za sprawy inwestycyjne.

Wszystko wskazuje na to, że całkowite koszty budowy pokryje miasto ze środków własnych. Ile ostatecznie będzie ona kosztować? Tego dowiemy się dopiero po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy z firmą, która złoży najkorzystniejszą ofertę.

Znamy natomiast zakres planowanej inwestycji. Prace budowlane przewidują położenie trzytorowej, 200-metrowej bieżni o nawierzchni poliuretanowej, wraz z rozbiegiem do skoku w dal. Powstanie wielofunkcyjne boisko, również z poliuretanową nawierzchnią, na którym będzie oznaczone pole do gry w piłkę ręczną oraz dwa boiska do koszykówki. Wokół placu gry zlokalizowane będą piłkochwyty oraz ławeczki. W ramach inwestycji zbudowany zostanie system odwodnienia, przyłączony do wewnętrznej sieci kanalizacji deszczowej, znajdującej się na terenie zespołu szkolnego. Obiekt zyska również oświetlenie a przyległe do niego tereny zielone zostaną zrekultywowane.

Maciej Frankowski
maciej.frankowski@sochaczew.pl

 

A A A
27.06.2017
godz.14:38
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość