przejdź do Sochaczew.pl
215171 odwiedzin
Monitoring czuwa

Pracownicy Miejskiego Monitoringu opublikowali kolejny miesięczny raport z zarejestrowanych przez jednostkę zdarzeń. Jak sami to określili, nie ma w raporcie „spektakularnych” wydarzeń i lepiej, żeby tak zostało.

W maju pracownicy monitoringu zaobserwowali 17 zdarzeń. Zdecydowaną większość stanowiły osoby leżące długo na ławkach. W takich przypadkach powiadamiana jest policja, by sprawdziła, czy nie potrzebują pomocy.

Drugiego maja w nocy patrol policji został wezwany do mężczyzny, zaatakowanego przez dwóch młodych ludzi w okolicach dworca PKP. Poza policjantami do poszkodowanego wezwana została również karetka.

Kamera przy dworcu PKP zarejestrowała także jak wracający z meczu kibice wyrzucili na peron materiały pirotechniczne. Policja otrzymała nagrany materiał, aby zidentyfikować sprawców.

Tymczasem już 10 maja, dzięki miejskiemu monitoringowi, pozostawiony na ławce na placu Kościuszki tablet wrócił do właściciela.

W maju monitoring posłużył również do dokumentowania wykroczeń w ruchu drogowym. Cztery takie sytuacje nagrane zostały na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej, Staszica i 15 Sierpnia. Kolejne sześć przy wjeździe na most tymczasowy w Malesinie.

Pracownicy monitoringu informowali także schronisko Azorek o przypadkach błąkających się bezpańskich psów. W takich przypadkach zwierzęta były zabierane do schroniska.

Odpowiednie służby informowane były również o przypadkach uszkodzonych włazów studzienek kanalizacyjnych, uszkodzeniach oznakowania drogowego, czy awariach sieci elektrycznej. (seb)

 

A A A
28.06.2017
godz.08:34
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość