przejdź do Sochaczew.pl
215171 odwiedzin
Mieszkanie Plus w Sochaczewie

Burmistrz Piotr Osiecki w obecności naszego ministra Macieja Małeckiego podpisał 25 maja w Warszawie list intencyjny skierowany do Banku Gospodarstwa Krajowego. Otwiera to drogę do powstania w Sochaczewie około 150 mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

Jak podkreślał po spotkaniu Maciej Małecki, jest szczęśliwy, że dzięki programowi mieszkańcy jego rodzinnego miasta otrzymują szansę na posiadanie mieszkania na atrakcyjnych warunkach. Zaznaczył też, że program jest jednym z wielu dowodów na to, że rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymuje obietnic złożonych przed wyborami i robi to w bardzo dobrym tempie.

- Z radością i satysfakcją mogę dziś powiedzieć, że mój Sochaczew dołączył do programu Mieszkanie Plus – mówił Maciej Małecki. - Mieszkanie Plus to budowa miejsca do życia dla polskich rodzin i budowa dobrej przyszłości naszego kraju. Program odzwierciedla myślenie rządu Prawa i Sprawiedliwości o potrzebach Polaków i dążenie do wzmocnienia polskich obywateli. Program jest też silnie prorozwojowy dla regionu do którego trafi. Posiadanie własnego dachu nad głową ma moc przyciągania młodych ludzi, którzy szukają swojego miejsca w życiu. Dlatego cieszę się i jestem wdzięczny, że Piotr Osiecki, burmistrz mojego rodzinnego miasta, podjął zaproponowaną przeze mnie inicjatywę, czego owocem jest podpisany dziś list intencyjny.

– Mieszkanie Plus to nowa jakość i oferta na rynku mieszkaniowym. Obserwujemy zmieniające się trendy w stylu życia, ludzie młodzi coraz częściej zmieniają miejsce zamieszkania w poszukiwaniu pracy – stwierdził Piotr Osiecki - Program stwarza atrakcyjną możliwość wynajmu mieszkania, co może stanowić dodatkową zachętę do osiedlenia się w naszym mieście. Budownictwo wielorodzinne jest czynnikiem, który wspiera i rozwija gospodarkę, ale również przyczynia się do dynamicznego rozwoju miast.

Znana jest już lokalizacja w której powstanie budynek. Jest to niezabudowany obszar przy ul. Łuszczewskich, pomiędzy Stacją Muzeum, a blokami wojskowymi przy Dywizjonu 303.

- Jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji mamy do uregulowania dwie kwestie – mówi Ewa Syta, rzecznik prasowy BGK. - Pierwszą jest status gruntów, który będzie przedmiotem zainteresowania naszego zespołu analityków. Kiedy już sytuacja własnościowa zostanie zweryfikowana, rozpoczną się rozmowy między samorządem Sochaczewa, a BGK na temat ostatecznego kształtu umowy inwestycyjnej. Jej podpisanie otworzy drogę do rozpoczęcia właściwych prac budowlanych. Będziemy się starać możliwie szybko przeprowadzić wszystkie formalności, ponieważ zależy nam, by jak najszybciej zacząć budowę mieszkań.

Lokalizacja przy ulicy Łuszczewskich jest bardzo atrakcyjna z punktu widzenia ewentualnych najemców. W pobliżu nie brakuje szkół, przedszkola, przychodni lekarskich, sklepu. Nie bez znaczenia jest też rozsądna odległość od stacji PKP. Na działce powstać ma blok mieszkalny na około 150 mieszkań.

System programu Mieszkanie Plus jest skonstruowany w sposób atrakcyjny tak dla przyszłych najemców, jak i dla samorządu. Sochaczew nie poniesie żadnych kosztów związanych z wybudowaniem nowego bloku. Jedynym obowiązkiem będzie objęcie zarządu nad budynkiem już po zamknięciu inwestycji.

Warto podkreślić, że zgodnie z założeniami Mieszkania Plus, indywidualni najemcy mogą z czasem, wraz ze spłacanymi w czynszu ratami kapitałowymi, stać się właścicielami nieruchomości. Program zakłada dwie opcje wynajmu, z których znacznie atrakcyjniejszą wydaje się właśnie ta umożliwiająca dojście do własności lokalu.

Sebastian Stępień

 

A A A
25.05.2017
godz.08:15
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość