przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
262202 odwiedzin
Test sprawności młodych ratowników

Szybka i sprawna pierwsza pomoc przedmedyczna to bardzo przydatna umiejętność. W środę 17 maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Sochaczewie odbyła się trzecia edycja Między- szkolnego Turnieju Sprawności Ratowniczych. W rywalizacji tym razem nie liczyła się szybkość, lecz dokładność.

Zadania dla młodych zawodników przygotowały instruktorki ratownictwa w Szkole Podstawowej nr 3 - Krystyna Stańkowska i Zofia Szydełko. Do konkursu stanęły trzy dziesięcioosobowe drużyny (SP 2, SP 3, SP 4) uczniów z Sochaczewa. Dzieci, które pod okiem opiekunów uczą się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej mogły sprawdzić swą wiedzę i umiejętności w siedmiu konkurencjach, m.in w resuscytacji krążeniowo-oddechowej, układaniu poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej czy też kolejności przekazywania informacji podczas rozmowy ze służbami ratunkowymi.

Zawodnicy nie mieli mierzonego czasu, turniej miał być zabawą i sprawdzianem swoich umiejętności. Nie było przegranych, wszyscy zajęli ex aequo pierwsze miejsce. Sędziami zawodów byli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. (mf)

A A A
23.05.2017
godz.08:34
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt