przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307498 odwiedzin
Czekamy na was, redaktorzy

Finał Konkursu Młodych Dziennikarzy odbędzie się 30 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Boryszewie. Gościem specjalnym spotkania będzie dyrektor TVP Warszawa Sławomir Majcher. To najważniejsze informacje dotyczące tegorocznego konkursu dla gazetek szkolnych.

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, zbliża się podsumowanie od 17 lat organizowanego przez redakcję „Ziemi Sochaczewskiej” Konkursu Młodych Dziennikarzy. Oceniamy w nim zarówno gazetki szkolne, jak i teksty zamieszczane w nich przez młodych redaktorów. Corocznie przyznajemy nagrody dla najlepszych, naszym zdaniem, pism oraz Kolorowe Ołówki dla autorów artykułów. Podobnie będzie tym razem. Ale aby poznać werdykt jury, trzeba przyjechać na uroczysty finał.

Już od kilku lat organizujemy go w Miejskim Ośrodku Kultury w Boryszewie, gdzie spotykamy się z życzliwą pomocą. Na tegoroczny finał zapraszamy w środę 30 maja o godz. 10. Rozpoczniemy spotkaniem z doświadczonym dziennikarzem telewizyjnym, a obecnie dyrektorem TVP Warszawa, Sławomirem Majchrem.

Sławomir Majcher jest sochaczewianinem, absolwentem „osiemdziesiątki”, a później studiów dziennikarskich, które zawiodły go do Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego. Jak sam mówi, dorastał w stacji, tam zdobywał dziennikarskie szlify, spędził 16 lat zawodowego życia, a w styczniu tego roku został jej dyrektorem. Na pewno będzie miał o czym opowiadać swoim młodszym kolegom ze szkolnych pism.

Po przerwie na poczęstunek (bez którego nie odbyłby się żaden finał), zaprosimy uczestników na podsumowanie konkursu, omówienie gazetek i wręczenie nagród. Mamy nadzieję, że będą wraz z nami ich fundatorzy. Już dziś wiemy, że nagrody ufundują burmistrz Sochaczewa, przewodnicząca rady miejskiej, dyrektor MOK.

Na spotkanie zapraszamy przedstawicieli wszystkich gazetek biorących udział w konkursie, bo dla wszystkich mamy dyplomy i upominki. Przypomnijmy, że w konkursie wzięło udział 15 szkolnych pism z terenu miasta i powiatu. Najwięcej gazetek wydają szkoły podstawowe, prawie w ogóle szkoły średnie. Wyjątkiem jest „Cichacz2” wydawany w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego, czyli w popularnej „osiemdziesiątce”.

Liczymy na obecność młodych redaktorów, a także nauczycieli prowadzących gazetki. To dla nas świetna okazja, aby wymienić spostrzeżenia, podzielić się informacjami na tematy techniczne i pobyć wśród ludzi ogarniętych podobną pasją. Warto bowiem dodać, że z większością nauczycieli znamy się od dawna. Prowadzenie gazetki to zazwyczaj nie jest jednodniowa zachcianka. Jeśli ktoś złapie bakcyla, „bawi się” w to długie lata.

Czekamy na wszystkich zarażonych dziennikarskim bakcylem, a sami liczymy dni do naszego spotkania.

 

Jolanta Sosnowska

A A A
16.05.2012
godz.08:29
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt