przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
262207 odwiedzin
Dni Sochaczewa 2017

Już od niemal trzech dekad święto miasta odbywa się w drugi, pełny weekend czerwca, a zatem w tym roku obchody potrwają od 9 do 11 czerwca. Nie zabraknie gwiazd estrady, występów dzieci z SCK i przedszkoli, słodkiego mazurka rozdawanego mieszkańcom na placu Kościuszki, wydarzeń sportowych. Wstęp na każdą z imprez oczywiście będzie bezpłatny.

Dla każdego coś miłego - tak można określić spis gwiazd estrady zaproszonych na tegoroczne Dni Sochaczewa. Będzie zatem coś dla miłośników disco-polo (kilka topowych zespołów jak Power Play czy After Party), rytmy pop i reagge w wykonaniu formacji Mesajah i Poparzonych Kawą Trzy, ale też wspomnień czar z legendarnym Andrzejem Rybińskim, mającym w swym repertuarze takie przeboje jak „Nie liczę godzin i lat” czy „Znajdę Cię”. O dobry humor sochaczewian zadba satyryk z ponad trzydziestoletnim stażem estradowym - Marcin Daniec.

- Oczywiście występy gwiazd to tylko część atrakcji, jakie zaproponujemy gościom wspólnie z miejskimi jednostkami kultury i sportu, naszymi szkołami, organizacjami pozarządowymi, zaprzyjaźnionym muzeum kolei wąskotorowej czy szkołą muzyczną. Prace nad szczegółowym programem cały czas trwają - mówi Agata Kalińska naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Organizacji Pozarządowych UM koordynującego przygotowania.

Tradycyjnie obchody rozpocznie w piątek na placu Kościuszki wciągniecie flagi miasta na maszt i uroczysta sesja Rady Miejskiej (godz. 16.00) na pobliskim wzgórzu zamkowym. Tego dnia, lecz przed południem, na placu świętował będzie 38. Sochaczewski Dywizjon Zabezpieczenia Obrony Powietrznej. W styczniu szef MON podpisał decyzję w sprawie nadania imienia patrona i ustanowienia Święta 38. dywizjonu. Minister zdecydował, że przyjmie on imię mjr. Feliksa Kozubowskiego a jego święto przypadać będzie corocznie 6 czerwca.

Znowu w naszym mieście spotkają się miłośnicy starej motoryzacji, czyli zabytkowych samochodów, pojazdów militarnych i motocykli. Na 10 czerwca zaplanowali sobie VIII Rajd Księcia Władysława Druckiego-Lubeckiego. W jego ramach przewidziano m.in. wystawę zabytkowych pojazdów na placu Kościuszki i przejazd ulicami miasta.

Wzorem ubiegłego roku, w sobotę Sochaczewskie Centrum Kultury pokaże to, czym żyło w ostatnim roku. Na placu Kościuszki rozstawione zostaną stoiska wszystkich pracowni działających w SCK - rysunku, malarstwa, rzeźby, fotografii, będą pokazy, występy wokalne, a na koniec kolorowa parada. Jej uczestnicy przejdą ulicą Warszawską w stronę stadionu MOSiR, gdzie od 14.00 do 16.00 na scenie zaprezentują się zespoły działające w SCK.

W niedzielę będzie można wsiąść do zabytkowej ciuchci, gdyż ratusz i Stacja Muzeum planują kilka przejazdów na zasadzie wahadła - z centrum miasta do Chodakowa i z powrotem. A na terenie MOSiR sceną znowu zawładną najmłodsi. 14.30 - 17.00 to czas występów dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli, nie tylko samorządowych, ale także prywatnych. W placówkach już trwają intensywne próby.

-  Jak zawsze w niedzielę, w kościele św. Wawrzyńca odprawiona zostanie msza święta w intencji miasta i jego mieszkańców, a tuż po niej burmistrz zaprosi na plac Kościuszki na poczęstunek mazurkiem. Szkoła Muzyczna i Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli zaproszą natomiast na tradycyjny niedzielny koncert Laureatów Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu. Tradycyjnie w świętowaniu wezmą też udział przyjaciele z miast partnerskich - ukraińskiego Gródka oraz Melton Mowbray. Liczymy, że przyjedzie nowy mer Melton, wybrany w maju, oraz burmistrz Gródka Wasilij Pidlisny wraz z prezesem Klubu Polskiego i Towarzystwa Dobroczynnego POLONIA w Gródku Olgą Draczkowską - podsumowuje Agata Kalińska.

Daniel Wachowski
daniel.wachowski@sochaczew.pl

Koncerty gwiazd Dni Sochaczewa 2017 - scena na stadionie MOSiR przy ul. Warszawskiej

Sobota, 10 czerwca

14.00 - 16.00 - występ zespołów z Sochaczewskiego Centrum Kultury

16.00 - 17.00 - koncert Andrzeja Rybińskiego
Fanom zapewne trudno będzie uwierzyć, że artysta, znany z takich przebojów jak „Nie liczę godzin i lat”, „Za każdą cenę”, „Pocieszanka” czy „Znajdę cię”, kończy jesienią 68 lat. Na przestrzeni ponad 50 lat pracy artystycznej Andrzej Rybiński związany był m.in. z legendarnym zespołem 2 plus 1, współtworzył duet Andrzej i Eliza (1972-1980), a od 1981 występuje solo. Nagrał jedenaście płyt, w tym dwie składanki z największymi przebojami. Ostatni raz w Sochaczewie wystąpił w listopadzie 2006 roku.

17.00 - 17.40 - zespół Tajm
Zespół powstał na początku 2011 roku, a wszyscy jego członkowie są związani z ziemią sochaczewską. Gra szeroko pojętego rocka, łączy umiejętnie ten gatunek z bluesem, dlatego oprócz siarczystych riffów i dynamicznych solówek, odważnie wykorzystuje nowoczesne brzmienie syntezatorów. Grupa regularnie występuje przed sochaczewską publicznością, m.in. w czasie imprez plenerowych Sochaczewskiego Lata, finałów WOŚP, Motoserca, a ostatnio także w nowym klubie Kontrast w SCK w Boryszewie. Zespół gra w składzie: Jarosław Siewierski - gitara i wokal, Łukasz Rogowiecki - instrumenty klawiszowe i wokal, Marcin Rząb - gitara, Tomasz Madanowski - gitara basowa oraz Marcin Czubatka - perkusja.

W przerwie konkurs „Czyste niebo nad Sochaczewem” sponsorowany przez firmę Sime Polska

18.00 - 19.30 - koncert Poparzonych Kawą Trzy
Chyba każdy zna takie przeboje jak „Kawałek do tańca”, „Okrutna, zła i podła” (10 mln odsłon na yotube), „Byłaś dla mnie wszystkim” (17,5 mln) czy „Wezmę cię”. To hity Poparzonych Kawą Trzy,  polskiego zespołu pop-rockowego założonego w 2005 roku. Formacja składa się przede wszystkim z dziennikarzy Radia Zet i RMF FM. Występują w nim perkusista Wojciech Jagielski (radio ZET), Jacek Kret, Roman Osica, Krzysztof Zasada (RMF), Marian Hill, Mariusz Gierszewski oraz Krzysztof Tomaszewski. Autorem większości tekstów zespołu jest Rafał Bryndal, satyryk i felietonista przez wiele lat związany z warszawską ZET-ką. Grupa ma na swoim koncie dwa albumy studyjne: Musculus Cremaster i Wezmę Cię. Na festiwalu TopTrendy 2011 otrzymała nagrodę dziennikarzy.

W przerwie konkurs „Czyste niebo nad Sochaczewem” sponsorowany przez firmę Sime Polska

20.00 - 21.30 - koncert formacji Mesajah
Nie tylko fani reagge znają takie hity  jak „Każdego dnia”, „Szukając szczęścia” (32 mln odsłon na youtube) czy „Lepsza połowa” (8 mln). Ich wykonawcą jest artysta ukrywający się pod pseudonimem Mesajah, tworzący muzykę z gatunku reggae, dancehall i hip-hop. To 32-letni Manuel Rengifo Diaz, wrocławianin, syn Polki i Peruwiańczyka. Mesajah pierwszy debiutancki album wydał w 2008 roku. Dotychczas nagrał cztery płyty: „Ludzie prości”, „Jestem stąd”, „Brudna prawda” i najnowszą z 2016 roku „Powrót do korzeni”. W 2014 był nominowany do nagród Eska Music Awards - w kategorii Najlepszy hit, za „Szukając szczęścia”, nagrany wspólnie z Kamilem Bednarkiem oraz w kategorii Najlepszy artysta.

21.30 - 23.00 - dyskoteka, prowadzi Zbyszek „Piasek” Piasecki

Niedziela, 11 czerwca

14.30 - 17.00 - program w wykonaniu dzieci ze szkół i przedszkoli

17.00 - 18.00 - koncert formacji CamaSutra
To grupa grająca pop, disco, dance i club dance. Liderką formacji od 2013 roku jest Małgorzata Grabda, 24-letnia wokalistka urodzona w Kielcach. To absolwentka szkoły muzycznej, laureatka wielu prestiżowych nagród, zwyciężczyni międzynarodowych festiwali m.in. w Rosji, Bułgarii, we Włoszech i na Węgrzech. Teledyski CamaSutry z przebojami „Dla mnie ty”, „Będę tylko twoja” i „Obojętna” obejrzano miliony razy, a rekordy bije klip do piosenki „Kasa extraklasa” z niemal czterema milionami odsłon na youtube. Małgorzata Grabda brała udział w programach telewizyjnych „Szansa na Sukces”, „Śpiewaj i walcz”, „Jaka to melodia?”, „The Voice of Poland”. W 2010 roku wystąpiła w opolskich Debiutach.

W przerwie finał akcji  „Czyste niebo nad Sochaczewem” sponsorowanej przez firmę Sime Polska

18.30 - 20.00 - koncert grupy After Party
To kolejny zespół z nurtu muzyki tanecznej. Jego liderem jest wokalista, aranżer i muzyk Patryk Pezga. Wraz z nim na scenie występuje DJ Marcin i trzech tancerzy. After Party na polskim rynku muzycznym obecne jest od 5 lat. Zespół nagrał 12 teledysków i wydał 2 płyty. Za piosenkę „Tylko ona jedyna” otrzymał statuetkę Hit Lata 2013 w głosowaniu widzów na antenie Polo tv (46 mln odsłon na youtube!). Podobnie przebojem stała się piosenka „Ona lubi pomarańcze”. Muzycy zjeździli Polskę wzdłuż i wszerz, występowali też w Szkocji, Szwecji, Niemczech, Anglii, Kanadzie  i dwukrotnie w USA.

20.00 - 21.30 - występ Marcina Dańca
Polski satyryk, artysta kabaretowy, stand-uper, od lat pierwsza liga polskiego kabaretu. Przygodę z rozśmieszaniem rozpoczął w 1984 roku, a pod koniec dekady nawiązał współpracę z kabaretami „Wały Jagiellońskie” i „Pod Egidą”. Od 1994 roku występuje samodzielnie. Dużą popularność zapewniły mu regularne występy w II programie TVP. Spośród wielu, najbardziej znane są jego dwa estradowe wcielenia: Marcinek, czyli duże dziecko, oraz Góral z charakterystyczną swadą punktujący otaczającą nas rzeczywistość.

21.30 - 23.00 - koncert grupy Power Play
To jeden z najpopularniejszych obecnie zespołów z nurtu dance i disco-polo. Zespół powstał w 2001 roku z inicjatywy lidera - Sylwestra Gazdy, z którym występują jeszcze gitarzysta Marcin i perkusista Karol. Od roku 2009 formacja tworzy muzykę autorską. Dotychczas wydała 5 albumów i 2 single, co roku gra po kilkadziesiąt koncertów. Jej największe hity to: „Lubisz to lubisz” (30 mln odsłon na youtube), „Zawsze coś (oj tam, oj tam)”, „Skok w bok”, „Kochaj mnie”, „Co ma być to będzie” (20 mln).

A A A
16.05.2017
godz.08:38
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt