Całkiem fajny mecz

RC Orkan Sochaczew – Budowlani Łódź  17:33 (12:17)

punkty: Gasik (7), Malesa (5), Kowalewski (5)

skład: Bryszewski, Kacprzak, Zatorski (79' Gołaszewski), Kościelewski, Brażuk, Malesa, Kamiński (41' Wawrzyńczak), kowalewski, Ojdowski, Wróbel, Morawski (68' Ł. Śmielak), P. Pietrzyk (51' Pisarek), Rakowski, Pawelec, Gasik

Orkan przespał pierwszy kwadrans. Wykorzystali ten fakt rywale zdobywając dwa przyłożenia. Strata punktów przebudziła naszych Wojowników, którzy zaczęli atakować. W 31' moul Orkana wjechał na pole punktowe łodzian. Akcję przyłożeniem wykończył Tomasz Malesa. Cztery minuty później Bogdan Wróbel zdecydował się na daleki kop. Piłka odbiła się przed obrońcą Budowlanych i wpadła w dłonie Tomasza Gasika, który zakończył swój bieg w słupach. Celne podwyższenie i Orkan wyszedł na prowadzenie (12:10). Nadzieja zagościła w sercach nielicznej publiczności (mecz zupełnie nie został rozreklamowany na terenie miasta). Niestety w ostatniej minucie kopnięta przez Budowlanych nie została opanowana przez sochaczewian i ponownie rywale wyszli na prowadzenie. Gospodarze jeszcze raz ruszyli do ataku. Zostali zatrzymani pół metra przed celem. Po przerwie ponownie Orkan jest stroną atakującą. W 47' rywale szybko rozgrywają rzut karny po którym przykładają. Fakt ten nie załamuje naszych rugbistów. Ruszają ponownie na rywali i … ponownie moul (57') sochaczewski wjeżdża na pole punktowe. Tym razem przyłożył Emil Kowalewski (17:24). Gospodarze starają się atakować. Ich akcje są widowiskowe niestety z reguły kończą się prostymi błędami. Doświadczeni łodzianie mądrze się bronią i punktują karnymi. Orkan przegrał mecz jednak naszym rugbistą należą się słowa pochwały za ambitną walkę i podziękowania za dostarczone emocje.